Kamničanke s pričakovano zmago začele obrambo naslova

Odbojka 5. Okt 202420:26 0 komentarjev
OK Calcit Kamnik

Uvodni krog ženskega državnega odbojkarskega prvenstva je minil brez presenečenj. Branilke naslova, odbojkarice Calcita Volleyja, niso imele težkega dela proti Ankaranu, nekoliko več težav sta imela Gen-I Volley in Luka Koper proti Grosupljemu oziroma Radol'ci Volley, a tudi ti ekipi sta tekmo dobili brez izgubljenega niza.

Kamničanke so v prvih dveh nizih Ankarančankam pustile 15 točk, v tretjem pa je bilo bolj izenačeno. Domače so po vodstvu z 8:4 očitno menile, da je delo opravljeno, a Primorke se niso predale, prišle so do šestih zaporednih točk, nato pa se enakovredno kosale vse do konca. Z blokom je tekmo končala Maša Pucelj, ki je bila s 14 točkami najučinkovitejša igralka tekme, točko manj je k zmagi prispevala izraelska okrepitev Eve Sarah Kerschenbaum.

Tudi Gen-I Volley je proti Grosupljemu dokaj zanesljivo dobil prvi niz, a v drugem so gostje pokazale, da ne bodo lahek zalogaj. Vse do izida 20:20 so držale korak s tekmicami, nato pa jim dopustile tri zaporedne točke, kar je bilo usodno. Soliden odpor so nudile tudi v tretjem nizu, a blizu presenečenju vseeno niso bile. Najučinkovitejša igralka tekme je bila kapetanka domačih Pia Blažič, dosegla je 12 točk, novinka v ekipi Ajda Gornjec Hodnik se je izkazala s petimi bloki.

Novinke v ligi, igralke Radol’ce Volleya, so se dobro upirale Luki Koper, predvsem to velja za drugi in tretji niz, v katerih jim je zmanjkalo izkušenj. V drugem so še vodile s 23:22, dokončno pa jih je pokopal as nekdanje reprezentantke Ane Marije Vovk. Podobno je bilo v tretjem nizu, v katerem se je na semaforju prav tako svetil izid 23:23. Taisija Horolska je Koprčankam priborila zaključno točko, z napako pa je tekmo končala Klara Kregar, s 13 točkami najučinkovitejša igralka domače vrste. Na drugi strani je tri točke več dosegla Vovk.