Kamničanke brez težav do zmage tudi v Kopru

Odbojka 13. Feb 202221:25 > 21:31 0 komentarjev

Na zadnji tekmi 20. krogu Sportklub 1A. DOL za dekleta so vodilne odbojkarice Calcit Volleyja v Kopru s 3:0 premagale Ankaran. Za Kamničanke je bila to že 18 zmaga, ostajajo pri le enem porazu, ki jim ga je prizadejal Sip Šempeter.

Kamničanke nadaljujejo serijo zmag v domačih tekmovanjih. Tokrat so brez kakršnih koli težav premagale tretjeuvrščeni Ankaran, njihova zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva.

Z izjemo v nekaj minutah drugega niza so ves čas nadzorovale potek tekme. V prvem nizu so po bloku Katje Mihevc prišle do vodstva z 11:4, do konca pa niso popuščale. Drugega so sicer dobro začele, nato pa padle v manjšo krizo, domače so po zaostanku 7:10 z dobrimi servisi dosegle štiri zaporedne točke, nato pa vodile tudi s 15:13. Toda Kamničanke so odgovorile z petimi točkami zapovrstjo, vodstva pa niso več izpustila iz rok. Ves čas so vodile tudi v tretjem, ki so ga dobile s 25:14.

Zadnja točka v Kopru:

Kamničanke so do novih točk prišle predvsem po zaslugi zanesljivega napada, v katerem se je najbolj izkazala Fatumata Sillah, dosegla je 16 točk.