Favorita gladko, presenečenje v Novi Gorici

Odbojka 4. Feb 202320:02 0 komentarjev

Če je bil prejšnji, 16. krog ženskega državnega odbojkarskega prvenstva presenetljiv zaradi poraza Mariborčank in izgube točke Kamničank, sta v 17. favorizirani ekipi bolj uspešno opravili svoje delo. Calcit je povsem nadigral Sip Šempeter, ki je v prejšnjem krogu presenetil Novo KBM Branik, slednji pa je tokrat zmagal s 3:0, žrtev je bil Ankaran.

Sportklub 1.A DOL, ženske, 16. krog

Brez manjšega presenečenja pa vendarle ni šlo. Za to so poskrbele igralke Formisa, ki so v Novi Gorici s 3:2 premagale GEN-I Volley, čeprav je na lestvici višje uvrščena ekipa že vodila z 2:1.

Rogožanke so na tekmi dosegle kar 19 točk z blokom, sedem jih je prispevala Sara Šteharnik. Z 22 točkami je bila sicer pri Formisu najučinkovitejša Nika Milošič, dosegla je 22 točk. Pri domačih, ki so v petem nizu najprej zapravile vodstvo 9:5, nato pa niso izkoristile dveh zaključnih žog, jih je Polona Frelih v statistiko vpisala 17.

Krim je imel najbrž zadnjo priložnost, da na igrišču zabeleži zmago, doslej jo je le za zeleno mizo. Pri njem je namreč gostovalo predzadnjeuvrščeno Grosuplje, gostje pa so dokazale, da je razlika v kakovosti precej na njihovi strani. Grosupeljčanke so gladko dobile vse nize, za Krim pa obstanek v ligi ni več realna opcija.

Šempetranke so imele v Kamniku preslab sprejem, da bi se lahko enakovredno kosale s prvakinjami, domače so dosegle kar 18 asov, polovico od tega Fatoumata Sillah, ki je bila s 16 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme.

V Mariboru jih je Iza Mlakar dosegla 23 točk, njen Branik je sicer zmagal s 3:0, a se je moral v drugem in tretjem nizu precej potruditi za zmago.

V drugem so Mariborčanke sicer že vodile z 18:13, a so gostje z asom Tine Kaker izenačile na 22:22, nato pa imele že dve zaključni žogi, ki pa ju niso izkoristile, domače so se namreč rešile z blokom. V tretjem nizu Primorkam vodstvo 12:5 ni zadostovalo, da bi podaljšale srečanje, na 18. točki sta bili ekipi izenačeni, končnica je pripadla gostiteljicam.