Dišalo je po presenečenju, a Kamničani niso zdržali

Odbojka 22. Apr 202222:28 > 23. Apr 2022 9:51
ACH Volley

ACH Volley je po hudem boju v Kamniku v finalni seriji Sportklub lige povedel z 2:0, a ni mu bilo lahko. Domači Calcit Volley je že vodil z 2:0 v nizih, a oranžni zmaji se niso dali in po preobratu prišli do prve zaključne žoge za osvojitev naslova. Izkoristijo jo lahko že v ponedeljek v Tivoliju. Tretje mesto si je z drugo zmago v seriji proti Panviti Pomgrad že zagotovil Merkur Maribor.

Čeprav so bili Ljubljančani veliki favoriti tudi v  Kamniku, je začetek tekme potekal po notah domačih odbojkarjev. Po odlični igri Danila Pavlovića in Jana Klobučarja so dobili prva dva niza, tudi v tretjem so igrali odlični in celo vodili z 20:19, nato pa so favorizirani ACH-jevci stopili na plin in znižali na 1:2. Začetek četrtega niza je bil v znamenju Kamnika, a ni zdržal in dovolil gostom, da jih ujamejo in prehitijo. O zmagovalcu je odločal peti niz, ki pa so ga s 15:9 dobili odbojkarji ACH Volleyja, ki so zdaj le še zmago oddaljeni od tega, da se državni naslov vrne v Ljubljano.

Kašić: Ni bil naš dan

“Pričakovali smo izredno težko tekmo, poleg tega pa danes ni bil ravno naš dan, kar je Calcit Volley v uvodnih dveh nizih znal izkoristiti. Kljub temu smo stopili skupaj in ponovno pokazali karakter te ekipe. Izjemno pomembna zmaga pred tretjo finalno tekmo, ki nas čaka v ponedeljek doma v Tivoliju,” je po težki zmagi v Kamniku dejal trener ACH Volleyja Mladen Kašić.

Ostajajo prvi le enem porazu v sezoni

ACH tako ostaja pri vsega enem porazu v sezoni iz pokala Challenge, skupno pa so zabeležili že 53. zmago v vseh tekmovanjih ter 27. v državnem prvenstvu. V njem so sploh prvič v tej sezoni oddali dva niza.