Japonska uganka tudi v Lodžu ostaja nerazrešena (VIDEO)

Odbojka 29. Jun 202422:10 > 22:19 2 komentarja

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v polfinalu lige narodov v Lodžu z 0:3 izgubila proti Japonski, ki bo igrala v finalu.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v polfinalu lige narodov doživela šele druži letošnji poraz, obakrat pa so morali premoč priznati Japoncem. Tokrat so bili vzhodni Azijci boljši s 3:0 v nizih.

Slovenci so vse tri nize slabo začeli in slabo končali. Prvega so Japonci dobili s 25:21, druga dva sta se zavlekla v podaljšano igro. V boju na dve točko razlike pa so bili obakrat boljši Japonci, v drugem nizu s 27:25, v tretjem kar z 31:29.

Pri Slovencih je bil prvi mož znova Tonček Štern, ki je dosegel 20 točk, dvomestna sta bila še Klemen Čebulj (12) in Alen Pajenk (10).

Pri Japoncih sta blestela Juki Išikava (21 točk) in Juji Nišida (18 točk).

Slovenija Japonska

Japonci se bodo v finalu udarili s Francozi, ki so v polfinalu Poljake ugnali s 3:2 v nizih. Yacine Loati je bil z 21 točkami najučinkovitejši igralec tekme, Theo Faure je dosegel le točko manj, pri domačih jih je srednji bloker Norbert Huber prispeval 18.

Finale in tekma za tretje mesto bosta na sporedu jutri. Slovenci se bodo s Poljaki za bron borili ob 17. uri, finale Japonska – Francija bo ob 20. uri.

Slovenija – Japonska 0:3 (-21, -25, -29)

Tretji niz:

Tretji niz so Slovenci vendarle začeli bolje, vseeno pa so se znašli v zaostanku (5:3), ki se je samo še večal. Japonci so povedli že s petimi točkami prednosti (13:8). Pri rezultatu 18:12 je Gheorghe Cretu znova zahteval minuto odmora, da bi spet prebudil svoje varovance. To mu je spet uspelo s štirimi zaporednimi točkami Slovencev in delnim nizom 8:2 za izenačenje na 20:20.

Tretji se je tako kot drugi niz zavlekel v podaljšek. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, Slovenci so imeli nekaj točk za niz, Japonci pa za zmago. Izkoristili so jo pri 30:29 in se uvrstili v finale.

Drugi niz:

Japonci so tudi drugi niz začeli odlično, povedli so s kar 5:0 in takoj je Cretu zahteval time-out, po katerem so se njegovi varovanci spet prebudili in se približali na točko zaostanka. Po asu Alena Pajenka pa so vendarle tudi izenačili na 15:15, prvič pa so povedli s 17:16. Sledil je napet zaključek drugega niza.

Kot v prvem so Slovenci tudi v drugem nizu slabo začeli in slabo končali. Japonci so pokazali najboljšo igro ravno ko je bilo to najpomembneje. Drugi niz so dobili s 27:25.

Prvi niz:

Japonci so dobro začeli in povedli s 5:2. Slovenci na začetku dvoboja niso ujeli pravega ritma. Prednost so Japonci uspešno držali, ob prednosti z 11:7 je moral slovenski selektor Gheorghe Cretu zahtevati minuto odmora. Po time-outu pa se je Slovenija prebudila in hitro izenačila (12:12).

Sledilo je izenačeno nadaljevanje prvega niza, ob koncu pa so Slovenci spet popustili. Japonska je prvi niz namreč dobila s 25:21.