Sladek začetek: Slovenci proti Kamerunu brez praske

Odbojka 26. Avg 202220:21 > 21:57 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je domače svetovno prvenstvo začela z gladko zmago nad Kamerunom (3:0). Čeprav so se afriški podprvaki na trenutke izkazali za žilave tekmece, pa so eni od dveh gostiteljev mundiala v ključnih momentih pokazali svojo kvaliteto in zasluženo prišli do prvih treh točk na prvenstvu. Naslednja tekma jih čaka v nedeljo, ko bodo v Stožicah gostili Francijo.

Led je uspešno prebit! Slovenski odbojkarji so z zmago odprli domače svetovno prvenstvo, za uvod so s 3:0 ugnali reprezentanco Kameruna. Čeprav je bila igra čete Gheorgheja Cretuja daleč od popolne, na trenutke pa so se vanjo prikradle številne napake, so Slovenci v ne povsem polnih Stožicah prišli do prvih treh točk. Treh točk, ki bodo glede na sistem in ne glede na razplet naslednjih dveh tekem že dovolj za napredovanje med najboljših 16 na letošnjem mundialu.

Največ zaslug za slavje ima tokrat Tonček Štern, ki je dosegel 18 točk, zelo učinkovit je bil tudi Klemen Čebulj (11 točk). S po osmimi sta svoje dodala še Alen Pajenk in kapetan Tine Urnaut. Pri Kamerunu je bil najboljši Arthur Voukeng, ki je prav tako presegel dvomestno število točk (11).

Pred Slovenci je zdaj dan premora, v nedeljo pa se bodo v razprodanih Stožicah pomerili z olimpijskimi prvaki Francozi. Tekmo ob 20.30 si boste lahko ogledali tudi na programih Sportkluba!

Francozi prepričljivi proti Nemcem

Dogajanje v Stožicah se je začelo ob 11. uri, ko smo bili priča izjemno izenačenemu obračunu med Brazilijo in Kubo. Po napovedih se je srednjeameriška reprezentanca odlično upirala Brazilcem, ki pa so po izgubljenih prvih dveh nizih pohodili plin in slavili s 3:2. V ‘slovenski’ skupini D je ena izmed favoritinj za končno slavje Francija ugnala Nemčijo brez izgubljenega niza, čeprav je v drugem nizu zaostajala s 16:23 in v tretjem z 19:22. Prvenstvo se je začelo tudi na Poljskem, ZDA so ugnale Mehiko (3:0). Poljaki, drugi gostitelji tega SP, pa so prav tako brez izgubljenega niza ugnali Bolgare.

Pozor: Vse tekme si boste lahko v neposrednem prenosu lahko ogledali na Sportklubu.

Potek tekme Kamerun – Slovenija

Konec tretjega niza in tekme! Slovenija slavi s 3:0!

Kamerun je energijo iz zaključka drugega niza prenesel tudi v začetek tretjega. Afričani so povedli z 1:0 in 6:3, nato pa so se domačini prebudili. Ob izidu z 10:9 so prvič povedli, nato pa s tremi zaporednimi točkami v sredini niza tudi pobegnili (20:16). Kamerunci se tudi tokrat niso predali, se še nekajkrat približali (20:21), a na koncu je Slovenija zanesljivo prišla do zmage s 25:21 in slavja s 3:0 v nizih.

Vrhunci tretjega niza:

Začetek tretjega niza!

Konec drugega niza! Slovenija ga je dobila z izidom 25:23!

Vrhunci drugega niza:

Gostitelji so veliko bolje kot prvi začeli drugi niz in hitro povedli s 4:0, nato so prvo točko dosegli tudi Kamerunci. Slovenci so do polovice niza uspešno držali tri točke naskoka, tako je semafor kazal izid z 18:15. Nato se se afriški podprvaki prebudili in začeli groziti z zmanjševanjem razlike. 17:18, 19:20, 21:22 in 23:24 je bil rezultat, ki je ves čas malce skrbel navijače v Stožicah, a je Slovenija v pravih trenutkih našla prave odgovore. Niz se je končal z napako gostov, ko je žoga končala v mreži za 2:0 za domače.

Začetek drugega niza!

Slovenci so po uvodni točki začeli zelo zaspano, saj so jim afriški podprvaki hitro pobegnili na tri točke razlike (4:1). Nekaj treme in živčnosti pred domačimi gledalci je poskrbelo, da so se Kamerunci vodili tudi pri izidu 11:9, nato pa se je tehtnica začela prevešati na stran domačih. Individualna kakovost je očitno na strani Slovenije, kar se je izkazalo tudi v zaključku prvega niza, ki so ga varovanci Cretuja dobili s 25:19.

Konec prvega niza! Slovenija ga je dobila s 25:19.