Eagles še vedno v iskanju iskrice

NFL 8. Okt 201811:40 > 11:43
Mitchell Leff/Getty Images

Philadelphia Eagles, aktualni prvaki lige NFL, niso v formi, v kakršni smo jih bili vajeni v preteklem letu. Po porazu z Minnesota Vikings je njihov izkupiček trenutno 2-3, kar je zadosti le za tretje mesto v diviziji NFC vzhod …

Eden izmed razlogov, da so aktualni prvaki lige tako nizko se skriva v njihovi neučinkovitosti v napadu. Na dosedanjih petih tekmah so namreč Eagles le enkrat uspeli doseči 23 točk, v vseh ostalih poskusih pa so jih dosegli manj. Povprečno število doseženih točk v šampionski sezoni — 28.5. Se torej Eagles spopadajo s šampionskim mačkom?

Neža Pavčič

Tudi na nedeljski tekmi proti Minnesota Vikings so pokazali, da je učinkovitost v napadu še vedno prisotna. Napad Eaglesov je v lanskem letu deloval kot dobro naoljen stroj, letos pa imajo še nekaj težav. “Kazni in izgubljene žoge. Če žogo izgubimo v rdeči coni, potem s takimi potezami na koncu premagamo samega sebe. To so stvari, ki jih moramo nujno čim prej popraviti,” je po tekmi dejal trener Doug Pederson.

Napad niha — v nedeljo so namreč v prvem polčasu v točke uspeli pretvoriti le en field goal. Prebudili so se šele v zadnji četrtini, a je bil povratek neupešen, saj so jih Vikings premagali z dobrim nadzorom nad preostalim časom igre. Vikings so v drugi polovici zadnje četrtine porabili skoraj šest minut, s čimer so porabili dobršen del časa in tako Eaglesom onemogočili čudež na južnem delu Philadelphie.

Neža Pavčič

A Eagles se kljub zaostanku sicer niso predali; prvi touchdown so sicer dosegli pozno, šele v zadnji četrtini, ko je Carson Wentz našel Wendella Smallwooda. Temu je sledila dolga posest Vikingsov, nato pa so Eagles dobili žogo nazaj, a touchdown Zacha Ertza je bila nato le še formalnost. Domači so nato poskušali z onside kickom, pri katerem so bili uspešni Vikings.

V primerjavi s sezono 2017 se Eagles letos spopadajo s počasnim začetkom, napake na obeh straneh igre pa jih nato pahnejo v zaostanek. V letošnji sezoni so na petih tekmah v prvi četrtini dosegli le en touchdown.

“Naši ekipi — oziroma nobeni ekipi v tej ligi — ne ustreza, da lovi zaostanek 17:3, sploh pa ne naši ekipi. Obrambi želimo dati neko svobodo, prostor, ki ga lahko potem izoristijo in ne nosijo takšnega pritiska. Moramo igrati bolje,” je dejal tight end Zach Ertz in dodal: “Pridemo do rdeče cone, a v prvem polčasu smo tokrat popolnoma pogoreli. Nato pa smo v drugem delu pod pritiskom in moramo jurišati na preobrat. Točke moramo začeti dosegati hitreje”.

V oči bodejo tudi izgubljene žoge. Proti Vikingsom so izgubili dve, od teh je bila ena izgubljena žoga vrnjena za touchdown Minnesote. “O tem govorim. Sami sebe ranimo s tem, ko dobivamo kazni in izgubljamo žoge. izgleda že, kot da se dobro premikamo po igrišču, nato pa jo izgubimo. V rdeči coni moramo biti bolj pazljivi,” glavni trener Pederson meni o tem, kaj je rak rana Eaglesov v tej sezoni.

Neža Pavčič

V prid prvakom ne govori niti sledeči statistični podatek. V zgodovini lige je bilo do sedaj sedem ekip, ki so sezono po osvojitvi naslova prvaka začele z izkupičkom 2-3. Le enkrat se je ena izmed teh ekip pobrala in prišla do končnice; to je uspelo Dallas Cowboys leta 1996.

Eagles se zavedajo pomanjkljivosti, ki jih morajo čim prej odpraviti — morda je prava tekma ravno prihajajoče četrtkovo srečanje proti new York Giants. Slednji so letos zmagali le enkrat, a so nasprotniku na vsaki tekmi dovolili 20 točk ali več, pa čeprav je njihova obramba statistično rangirana kot 12. v ligi.

Ne bo lahko,” je o kratkem tednu in posledično kratki pripravi na naslednjega tekmeca dejal levi tackle Jason Peters. Vsekakor moramo znova poiskati del uspešne formule. “Vemo, da ga imamo. Moramo ga poiskati in videli bomo, česa vse smo še sposobni,” je dodal Peters.