New York Giants so najslabša ekipa v ligi NFL

NFL 12. Okt 201810:55 > 11:01
Neža Pavčič

V tekmi, v kateri bi se lahko sezona New York Giants potencialno spremenila na bolje, so Eli Manning in soigralci visoko izgubili proti Philadelphia Eagles (34:13) in ostajajo prikovani na dno svoje divizije.

Z igro, ki so jo v letošnji sezoni prikazali Giants (1-5) verjetno ne spadajo samo na dno divizije NFC vzhod, pač pa tudi na dno same lige. Ena zmaga v šestih tednih kliče po ponovitvi lanske sezone, ko so Giants prišli do le treh zmag.

Tokrat so na tekmi proti Philadelphia Eagles že začeli izredno slabo. Takoj v drugi akciji je Eli Manning vrgel prestreženo podajo, ki jo je naveza Carson Wentz-Alshon Jeffery pretvorila v touchdown. Giants so nato zaostanek znižali na 3:7, a je še pred koncem prve četrtine Corey Clement vodstvo Eaglesov povišal na 14:3.

Eagles so v drugi četrtini prišli še do enega touchdowna in ob polčasu vodili s 24:6. Točke so pretvorili dosegli tudi takoj na začetku drugega polčasa, ko je drugi touchdown dosegel Jeffery. Zadnja četrtina je tako predstavljala le še formalnost, Eagles pa so s tretjo letošnjo zmago tako prišli do polovičnega izkupička in zasedajo vrh divizije NFC vzhod. Wentz je tokrat odigral odlično: 36 poskusov podaj, 26 zaključenih, 278 jardov in tri podaje za touchdown. 34 doseženih točk Phialdelphie je tudi največ, kar so Eagles uspeli doseči v letošnji sezoni.

Veliko slabše (ponovno) kaže Giantsom, ki so tokrat odigrali katastrofalno. Slaba napadalna linija ne uspe blokirati, Manning se znajde pod pritiskom in se nato v naglici skuša znebiti žoge, kar kliče po nezaključenih ali pa prestreženih podajah. Odell Beckham je še vedno ‘zafrustriran’. Tokrat je ujel šest podaj za 44 jardov. Bolj kot s predstavo na igrišču je tokrat Beckham – ponovno – pozornost pritegnil z dejavnostmi ob igrišču:

Vidno jezen je tudi zapustil klop dve sekundi pred iztekom prvega polčasa, kar sta tako Beckham kot trener Pat Shurmur opravičevala z “dehidracijo”. Beckham je bil pretekli teden prva zgodba Giantsov, saj je prejšnji teden v intervjuju za ESPN dejal, da njegova ekipa “ne igra s srcem” in “ne izkoristi svojega maksimalnega potenciala”, za kar so ga Giants (že) denarno kaznovali. Kakšnih prijemov se bo lotil Shurmur, bo pokazal čas, je pa jasno, da se mora pri Giantsih nekaj korenito spremeniti, začenši z napadalno linijo.

A obenem ne gre krivde polagati le na njih; tudi klicanje akcij je bilo v četrtek zelo skromno. Manning je imel 43 poskusov po zraku, od tega jih je uspešno zaključil 24. Izmed 43 poskusov jih je bilo le pet daljših kot 20 jardov, uspešno pa je zaključil le enega – 55 jardov dolgo podajo Saquonu Barkleyu v prvi četrtini.

Neža Pavčič

Drugi izbor na letošnjem naboru je tudi definitivno ena izmed redkih svetlih plati letošnje sezone NY Giants. Barkley je občutno pomagal pri vseh napadih, v katerih so Giants dosegli točke; ob obeh field goalih se je izkazal z dolgimi teki, nato pa v tretji četrtini dosegel še en touchdown, dolg 50 jardov. “Osebno mi to res nič ne pomeni. Izgubili smo kot ekipa. Lahko bi dosegel 30 jardov, pa če bi zmagali, bi se tega izjemno veselil. Tako pa se ne morem,” je po tekmi dejal Barkley, ki je tako po zraku kot po tleh skupaj dosegel 229 jardov.

Tokrat nismo storili dobro prav nič, da bi si zaslužili zmago. Niti približno nismo igrali dobro, res smo pokazali slabo igro. Philadelphia Eagles so dobra ekipa, izkoristili so priložnosti, ki jih mi nismo. Takoj jutri se vračamo na delo, da popravimo napake in se dobro pripravimo na naslednjega tekmeca,” je še dejal Shurmur, ki se mu očitno na klopi Giantsov z izkupičkom zmage in petih porazov obetata težka dva meseca in pol.