Chargers tokrat prepričljivo, šok v Chicagu

NFL 7. Jan 201911:38 > 11:49
Twitter

Že prvi teden končnice v ligi NFL ni minil brez drame -- največ jo je bilo v Chicagu, kjer se je presenetljivega zmagovalca dobilo šele pet sekund pred koncem. Ostala tri srečanja so bila manj dramatična.

Chicago Bears so na domačem Soldier Fieldu gostili Philadelphia Eagles. Slednji so v vodstvo vstopili v zadnji minuti srečanja, potem ko je Nick Foles v končni coni našel Goldna Tata. Philadelphia je nato poskušala še s konverzijo za dve točki, ki pa je bila neuspešna, zato so se Eagles morali zadovoljiti le s točko prednosti.

Chicago je nato vse moči usmeril v napad. Michell Trubisky je našel Allena Robinsona, ki je z ujeto žogo tlakoval pot do zadostne osvojitve jardov za sprejemljiv strel na gol. Cody Parkey, ki je v preteklosti nosil dres Philadelphie, je že ustrelil na gol in zadel, a so Bears pred tem klicali timeout, zato je moral strel ponoviti.

Ameriški nogomet je igra centimetrov in ti v drugem poskusu niso bili na strani Parkeya — le-ta je najprej zadel vratnico, od te se je žoga odbila v prečko in ven, s čimer se je sezona Bearsov končala, medtem ko Eagles potujejo v New Orleans.

Več igralcev Philadelphie je po tekmi dejalo, da naj bi se obrambni tackle Treyvon Hester dotaknil žoge, s čimer jo je preusmeril v prečko. “Tokrat smo se spopadli z nekaj težavami, sam sem v prvem polčasu nekajkrat izgubil žogo,” je po tekmi povedal Nick Foles. “Ključ je bilo to, da smo verjeli eden v drugega tudi takrat, ko smo bili v zaostanku. Naša obramba nas je res držala v igri,” je še dejal Foles.

Želeli smo storiti nekaj posebnega, drugačnega in z zmago začeti to zgodbo. A nikoli ne gre tako, kot si zamislimo. Kot vidimo, to ni praksa le v življenju, ampak tudi v športu,” je po bolečem porazu razmišljal podajalec Chicaga Mitchell Trubisky.

V prvi nedeljski tekmi so Baltimore Ravens gostili Los Angeles Chargers. To je bil za ekipi drugi obračun v zadnjih treh tednih; prvega so z 22:10 v Los Angelesu dobili Ravens.

Tokrat so Chargers odigrali precej drugače in Lamarju Jacksonu niso pustili, da se razigra — ko pa se je, je bilo že prepozno. Kicker Michael Badgley je za Chargerse zadel pet strelov na gol, en touchdown pa je za Chargers v drugem polčasu gosegel Melvin Gordon.

Chargers so ob polčasu vodili z 12:0 in so sploh prvič v zgodovini svojega nasprotnika po polovici igre pustili na ničli. Jackson ni odigral dobro, saj je po treh četrtinah imel le 7 jardov v napadu in tri zaključene podaje.

Napad Ravensov je takrat imel namreč več predaj žoge kot pa zaključenih podaj. Po tleh se je Jackson še trudil, a ko so se Ravens zbudili – 1:57 pred koncem – je bilo že prepozno. “Enostavno nisem igral dovolj dobro,” je po tekmi dejal Jackson, ki je bil ob številnih predajah žoge na M&T Stadiumu nekajkrat izžvižgan. Na koncu je Jackson za 194 jardov, en touchdown in eno prestreženo podajo.

Rivers je na drugi strani odigral ravno prav dobro za napredovanje v naslednji krog. Zaključil je 22 podaj izmed 32 poskusov, vrgel za 160 jardov in eno prestreženo podajo, a ostal brez podaje za touchdowna. Philipa Riversa in Chargers sedaj čaka ultimativni test: New England Patriots in Tom Brady, proti katerim Rivers še nima zmage.

Že v soboto sta se odigrali dve tekmi wild card vikenda. Indianapolis Colts so gostovali v Houstonu, kjer Texans niso našli recepta za razigranega Andrewa Lucka. Luck, ki je doma iz Houstona, tokrat ekipi, katero je oboževal med odraščanjem, ni prizanesl in že v prvem polčasu Texansom zabil dva touchdowna prek Erica Ebrona. Enega je prispeval še Marlon Mack, vodstvo z 21:0 pa je ob polčasu že nakazovalo, da se bo sezona Texans kmalu končala.

Deshaun Watson v svoji prvi tekmi v končnici ni igral dobro, trikrat je končal na tleh. Tekmo je končal z 235 jardi in podajo za touchdown ter eno prestreženo podajo. “To ni bila dobra tekma,” je po tekmi dejal Watson. “Nismo igrali dobro kot ekipa, jaz nisem dobro igral. Nismo dobro komunicirali. Coltsom je potrebno čestitati“.

Colts so tokrat presenetili Texans, potem ko so bili v šestem tednu sezone ob izkupičku 1-5 že odpisani. Z zmago v Houstonu so niz zaporednih zmag podaljšali na pet in se bodo naslednji teden skušali zoperstaviti najboljši ekipi v konferenci AFC – Kansas City Chiefs. Slednji so tudi ovira, ki jim stoji na poti do konferenčnega finala, kjer so nazadnje zaigrali v sezoni 2014 proti New England Patriotsom na tekmi, ki je začela t. i. sago Deflategate.

Na drugi sobotni tekmi so Dallas Cowboys premagali Seattle Seahawks. Domači so z učinkovito obrambo, odličnim Ezekielom Elliottom in podajalcem Dakom Prescottom prišli do prve zmage v končnici in se bodo naslednji teden merili proti Los Angeles Ramsom.

Zmaga proti Seattlu je bila za Prescotta in Elliottav končnici njuna prva v karieri, saj so pred dvema letoma ob prvi poziciji v konferenci NFC nato doživeli šokanten poraz proti Green Bay Packersom. Tokrat so se izvlekli. Odlično je odigral Jaylon Smith, ki skupaj z Leightonom Vander Eschom tvori trd zid za nasprotne tekače, kar bo ovira tudi za Todda Gurleya.

Seahawks se kljub zaostanku v drugem polčasu niso dali. V izdihljajih tekme so sicer prišli na dve točni razlike (22:24), nato pa poskusili z onside kickom, ki ga je Michael Dickson pošastno slabo izvedel. Nekoliko jih je prizadela tudi poškodba Sebastiana Janikowskega, ki si je v prvem polčasu poškodoval stegensko mišico. Seahawks so tako prvič pod taktirko Peta Carrolla končnico zapustili brez ene same zmage.