Carolina v finalu Vzhoda, Dallasu 'break'

Liga NHL 4. Maj 201910:01 > 10:05
Grant Halverson/Getty Images

V noči iz petka na soboto sta se v play-offu NHL odigrali 2 tekmi. Carolina Hurricanes so še četrtič premagali New York Islanderse, tokrat s 5:2 in se tako kot prvi uvristili v konferenčni finale. Dallas Starsi so slavili proti St. Louis Bluesom z 2:1 in povedli seriji s 3:2.

Hurricansi so prišli do četrte zmage na četrti tekmi polfinalne serije play-offa. V konferenčnem finalu se bodo pomerili z boljšim iz dvoboja Columbus Blue JacketsBoston Bruins, ki so zaenkrat izenačeni na 2-2.

Carolina je na domačem terenu odlično odigrala predvsem v drugi tretjini. Po prvih 20 minutaj je bil rezultat 1:1, ko je za goste zadel Mathew Barzal, za domače pa je zadel Finec Sebastian Aho. Oba gola sta padla po powerplayu.

V drugi tretjini so gole za domače dosegli Teravainen, McKegg in Williams, tako je Carolina prišla do velike prednosti s 4:1. Po zadetku Svechnikova pa je bilo jasno, kdo je prvi finalist Vzhodne konference. Končni rezultat 5:2 je v sami končnici tekme postavil Nelson.

To bo četrto finale konference v zgodovini kluba iz Severne Caroline, prvo po letu 2009. Zanimivo pa Hurricansi od zadnjega uspeha pred 10 leti niso niti enkrat igrali v play-offu.

Islandersi so v seriji prvega kroga play-offa slavili s 4:0 proti Pittsburgu, Hurricansom pa je uspelo, kar ni nobeni ekipi v zadnjih 26 letih – pometli so z ekipo, ki je v prejšnjem krogu pometla z nasprotnikom.

Na drugi tekmi je Dallas prišel do zmage v St. Louisu. Gole sta dosegla Spezza in Lindell v prvi in drugi tretjini, Schwartz pa je v zadnji tretjini postavil končni izid 2:1 za goste, ki sedaj vodijo v seriji s 3:2.