Tampa Bay prek Bostona v konferenčni finale!

Liga NHL 1. Sep 20207:54 > 8:05
Getty Images

Hokejisti Tampe Baya so na peti tekmi po dveh podaljških premagali Boston s 4:3 in serijo dobili s 4:1 v zmagah. V zahodni konferenci je Colorado na peti tekmi premagal Dallas in zmanjšal zaostanek v seriji na 2:3.

Po porazu na prvi tekmi je Tampa Bay premagala Bruinse štirikrat zapored. Na petem srečanju se je redni del končal z izidom 3:3. Bruinsi so zadnjič izenačili dobri dve minuti in pol pred koncem, ko je zadel Krejči.

V prvem podaljšku gola ni bilo, v drugem pa je zmagoviti gol za preboj v konferenčni finale dosegel Viktor Hedman.

Tampa Bay zdaj čaka na zmagovalca serije med Philadelphio in New York Islandersi, v kateri slednji vodijo s 3:1.

V zahodni konferenci je imel Dallas priložnost, da se z zmago uvrsti v konferenčni finale, vendar je Colorado te upe uničil že v prvi tretjini, ko je dosegel kar 5 golov. Do konca je Colorado rutinirano nadziral potek tekme in zmagal s 6:3, ter tako izsilil šesto tekmo.