Canucks in Flyers ostajajo "živi"

Liga NHL 2. Sep 20207:40 > 7:53
Getty Images

V hokejski ligi NHL sta bili ponoči odigrani peti tekmi konferenčnih polfinalnih serij med Vancouvrom in Vegasom ter Philadelphio in NY Islandersi. Tako Canucksi kot Flyersi so z zmagami uspeli izsiliti šesti tekmi.

LAUGHTON JUNAK V PODALJŠKU

Flyersi so za zmago potrebovali podaljšek, vendar so bili v odličnem položaju že v rednem delu, ko so še slabih pet minut pred koncem vodili s 3:1. Nato je najprej za znižanje zaostanka zadel Nelson, dobro minuto kasneje pa je izenačil Brassard.

V podaljšku je odločitev padla po dobrih 12 minutah, ko je od daleč streljal Provorov, pred vrati pa je smer ploščku spremenil Laughton in tako dosegel zmagoviti gol.

Islandersi v seriji še vedno vodijo, zdaj je izid v zmagah 3:2.

CANUCKS OSTALI ŽIVI

Podoben scenarij spremljamo v seriji med Vegasom in Vancouvrom. Canucksi so ostali živi z zmago z 2:1 na peti tekmi in zdaj Vegas vodi le še s 3:2.

Golden Knights so povedli v 36. minuti, ko je v polno zadel Theodore, Vancouver pa je izenačil le 24 sekund kasneje, ko je gol dosegel Boeser.

Mož odločitve je bil Pettersson, ki je v 43. minuti pred vrati preusmeril strel Boeserja za zmagoviti zadetek.