Dve minimalni zmagi

Drugi športi 5. Jun 20217:48 0 komentarjev
Carey Price je bil tokrat nepremostljiva ovira za napadalce Winnipega. Foto: Guliverimage

Tokratni večer v ligi NHL je zaznamovala velika izenačenost moštev. Obe tekmi - tako tista med Winnipeg in Montrealom kot tista med Vegasom in Coloradom - sta se končali zgolj z golom razlike.

Montreal je dosegel še drugo zmago na gostovanju v Winnipegu in je pred selitvijo v svojo dvorano že na pol uspeha. Canadiens namreč v seriji vodijo z 2:0. Tokratna tekma se je končala z nogometnim izidom 1:0, odločilni gol za Montreal pa je v začetku druge tretjine (22. minuta) z igralcem manj dosegel nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja Tyler Toffoli. Jets so več streljali od gostov (30:24), a je v vratih Canadiensov blestel Carey Price, ki ga domači niso uspeli premagati.

Serija se bo nadaljevala v noči na ponedeljek, kot že omenjeno, pa sta zdaj na sporedu dve tekmi v Montrealu.

Do pomembne zmage pa so prišli tudi hokejisti iz Las Vegasa. Golden Knights so doma s 3:2 premagali Colorado in izid v seriji znižali na 1:2. Avalanche je sicer v zadnji tretjini po preobratu prišel do prednosti z 1:2 (prej so zlati vitezi povedli z 1:0), toda domači so prek Jonathana Marchessaulta v 55. minuti najprej izenačili, le 45 sekund pa po zadetku Maxa Paciorettyja povedli s 3:2, kar je bil tudi končni izid.

Četrta tekma v tej seriji bo prav tako odigrana v noči na ponedeljek, znova jo bo gostil Vegas.