Montreal se po 28 letih vrača v finale Stanleyjevega pokala

Drugi športi 25. Jun 20217:26 0 komentarjev
Montreal Canadiens pred pokalom Clarence Campbell za zmago v konferenci. Foto: Guliverimage.

Hokejisti Montreal Canadiens, najuspešnejše ekipe v ligi NHL, so po podaljšku s 3:2 premagali Las Vegas Golden Knights in se uvrstili v finale, kjer se jim bo pridružil zmagovalec dvoboja Tampa Bay Lightning - New York Islanders. Junak Montreala je bil Artturi Lehkonen, ki je za zmago s 4:2 v seriji zadel po slabih dveh minutah podaljška.

Montreal Canadiens so absolutni vladarji lige NHL, ko je govora o številu naslovov. V finalu Stanleyjevega pokala so zaigrali že 33-krat, od tega so zmagoslavno ledeno ploskev zapustili v kar 24. primerih.

A zadnji nastop v finalu ima že dolgo brado. V sezoni 1992/93 so za zadnji, 24. naslov ugnali Los Angeles Kings, ko je za mesto angelov igral legendarni Wayne Gretzky.

Montreal je na šesti tekmi proti Las Vegasu dvakrat vodil, a so se gostje obakrat vrnili v igro. Podaljšek je z golom na začetku zadnje tretjine izsilil Alec Martinez.

Na zmagovalca nismo čakali dolgo, potem ko je Artturi Lehkonen po minuti in 39 sekundah z golom kronal bliskovit protinapad in tako končal 28 let trajajočo sušo Kanadčanov v finalih najmočnejše hokejske lige na svetu.

V finalu se bodo pomerili z boljšim iz dvoboja Tampa Bay Lightning – New York Islanders, trenutno je izid izenačen na 3:3.

“Ne gledamo predaleč v prihodnost, a vemo, da nas v finalu čaka ena od teh ekip. Moramo se osredotočiti na priprave in še izboljšati igro. Jutri si bomo pogledali tekmo, upajmo, da bodo odigrali tri podaljške, se utrudili, ne glede na razplet. Tudi to bi nam pomagalo, danes pa bomo uživali,” je po zmagi povedal trener Montreala Luke Richardson.