Montreal v podaljšku izsilil sedmo tekmo

Drugi športi 30. Maj 20217:57 > 8:04 0 komentarjev
Junak Montreala Jesperi Kotkaniemi (Foto: Guliverimage)

V noči na nedeljo sta bili v severnoameriški hokejski ligi NHL na sporedu dve tekmi končnice. V pravem trilerju je Montreal šele v podaljšku izenačil serijo proti Torontu (3:2), na dvoboju bo tako odločala sedma tekma. Medtem je Boston zmagovito začel dvoboj drugega kroga proti New York Islanders (5:2).

Montreal Canadiens so v kanadskem dvoboju še drugič igrali za preživetje in znova ostali živi. Tokrat so se reševali na domači ledeni površini. V prvih dveh tretjinah sta mreži obmirovali, nato se je na ledu odvil pravi triler.

Po golih Tylerja Toffolija in Coreyja Perryja je Montreal po slabih sedmih minutah zadnje tretjine vodil z 2:0. Toronto je odgovoril z isto mero. Jason Spezza je znižal in nato tri minute pred iztekom časa izid poravnal TJ Brodie.

Tekmo je po 15 minutah in 15 sekundah podaljška odločil Jesperi Kotkaniemi. Zadel je po napaki branilca Travisa Dermotta in podaji Paula Byrona. Pri strelu mu je pomagal tudi srečen odboj, plošček je namreč spremenil smer, oplazil je Zacha Bogosiana in zletel mimo rokavice vratarja Jacka Campbella.

Gol Kotkaniemija v podaljšku

Veliki junak zmage Montreala je bil še vratar Carey Price, ki je obranil kar 41 strelov. Tudi vseh 13 v podaljšku, v katerem je Toronto domačine nadstreljal s kar 13:2!

Odločilna sedma tekma bo v ponedeljek v Torontu. Statistika ni na njihovi strani. Toronto je namreč izgubil že sedem zaporednih tekem, ko bi lahko izločil nasprotnika! Niz traja že od leta 2013 in na petih različnih serijah končnice.

Vseh ostalih sedem parov prvega kroga je že odločenih.

Boston otvoril drugi krog

V Bostonu so navijači videli že prvo tekmo drugega kroga končnice. Po dveh tretjinah je bil izid poravnan na 2:2. V zadnjem delu so se razigrali domači hokejisti in po golih Charliea McAvoyja, Davida Pastarnaka in Taylorja Halla slavili s 5:2 in povedli v seriji.