Staal v podaljšku zadel v slogu odbijalca v bejzbolu

Jordan Staal po odločilnem golu (Foto: James Guillory-USA TODAY Sports)

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta Carolina in Toronto le še zmago oddaljena od napredovanja v drugi krog končnice. Toronto je s kar 4:0 slavil v Montrealu, medtem ko je Atlanta po podaljšku na domačem ledu ugnala Nashville (3:2).

Toronto je Montreal nadigral v drugi tretjini. Med strelce so se vpisali William Nylander, Jason Spezza in Joe Thornton za vodstvo s 3:0. V zadnji tretjini je delo dokončal še Alex Galchenyuk. Kanadčani bodo drugi krog končnice lovili na naslednji tekmi na domači ledeni ploskvi.

Precej bolj zanimivo je bilo na drugem dvoboju večera. Carolino je sredi zadnji tretjine rešil Martin Necas (2:2) in tekmo poslal v podaljšek.

Da hokejistom ni bilo potrebno dolgo v noč trepetati za odločilen gol je že po vsega dveh minutah podaljška poskrbel Jordan Staal. Zadel je z iznajdljivim strelom, ko je vratar Juuse Saros obranil strel Brettu Pesceju, je plošček udaril v zraku.

Zmagoviti gol Jordana Staala

Imel sem srečo, hitro bi se mi lahko ponesrečil strel. Mislim, da sem ga zadel z ravnim delom palice, samo zamahnil sem in zadel,” po tekmi zadovoljstva ni skrival junak zmage. Po njegovu zaslugi je Carolina le še zmago oddaljena od drugega kroga.