Vasilevskiy paral živce hokejistom Caroline

Drugi športi 2. Jun 20217:32 > 7:34 0 komentarjev
Andrei Vasilevskiy, vratar Tampa Bay Lightning (Foto: Guliverimage)

V končnici lige NHL smo tokrat videli le en dvoboj. Hokejisti Tampa Bay Lightning so z 2:1 premagali Carolino in povedli z 2:0 v seriji drugega kroga. Obe dosedanji tekmi so dobili na gostujočem ledu.

Junak zmage Tampa Bay Lightning je bil vratar Andrei Vasilevskiy, ki je obranil 31 od 32 strelov proti svojim vratom. “Zdelo se mi je, da smo blokirali prav vse strele. Izjemno smo igrali kot ekipa. Ena naših najboljših tekem v letošnji končnici,” je bil po dvoboju zadovoljen vratar Strel.

Za zmago Tampa sta se med strelce vpisala Alex Killorn v drugi in Anthony Cirelli v tretji tretjini. Slednji je prednost povišal na 2:0, minuto in pol pred koncem pa je končni izid postavil Andrei Svechnikov, ki je preprečil ‘shutout’ Vasilevskiyja.

Serija se zdaj seli v Tampo, ki je po dveh gostujočih zmagah v popolnem nadzoru nad serijo.