Drugi športi 3. Maj 20217:59 0 komentarjev
Tyler Johnson, Tampa Bay Lightning
Tyler Johnson, Tampa Bay Lightning (AP Photo/Duane Burleson)

V ligi NHL so bile v nedeljo vse oči uprte v Detroit, kjer je bil na sporedu edini obračun tega dne. V trilerju, ki ga je prvi gol začinil po vsega 16 sekundah igre, so se zmage veselili hokejisti Tampa Bay Lightning.

Na ledeni površini Little Caesars arene v Detroitu je Tampa Bay udarila kot strela. Potem ko v soboto hokejisti Tampe niso uspeli doseči gola, so tokrat potrebovali zgolj 16 sekund, po podaji Barclayja Goodrowa je zadel Blake Coleman. To je bil njegov peti gol na zadnjih šestih tekmah.

Mihail Sergačov je na 2:0 povišal dobro minuto po začetku druge tretjine. Zaostanek domačih je zmanjšal Filip Zadina, ko je uspešno zaključil protinapad Detroita. V zadnji tretjini sta mreži obmirovali.

Vrhunci dvoboja Detroit – Tampa

Tampa Bay ima letos imenitno statistiko, ko v zadnjo tretjino vstopi z vodstvom. To se je zgodilo 25-krat to sezono, vpisali so prav toliko zmag! “To je statistika, ki kaže rast naše ekipe,” je dejal trener Tampe Jon Cooper. “Če želite dosledno zmagovati, se morate naučiti, kako dokončati delo. Nam je to uspelo.

Tampa se je z zmago povzpela na drugo mesto v Centralni diviziji. Strele in Florida Panthers imata po 73 točk, dve točki zaostajata za vodilnim Carolina Hurricanes. Vsi trije so si že priigrali uvrstitev v končnico lige NHL.