Primož Roglič zmagovalec kolesarske dirke Po Sloveniji!

Kolesarstvo 17. Jun 201813:05 > 13:12
Twitter

Z današnjo zadnjo 5. etapo od Trebnjega do Novega mesta se je končala še 25. Dirka po Sloveniji. Po včerajšnji odlični predstavi je danes brez težav zmago potrdil slovenski as Primož Roglič.

Primož Roglič je zmagovalec 25. kolesarske dirke Po Sloveniji. Aktualni svetovni podprvak v vožnji na čas je skupno zmago na slovenski pentlji potrdil s prvim mestom v današnji zadnji, peti etapi, 21,5 kilometra dolgem kronometru med Trebnjem in Novim mestom. Drugo mesto je osvojil državni prvak v kronometru Jan Tratnik, ki je zaostal 27 sekund, tretji pa je bil Čeh Josef Černy (+0:35).

Zeleno majico za skupno zmago je osvojil Roglič, kar je njegova druga skupna zmaga na Dirki po Sloveniji. Leta 2015 je slavil v dresu Adrie Mobila. Roglič je letos dobil tudi Dirko po Baskiji in Dirko po Romandiji, tako da gre lahko na Dirko po Franciji z najboljšimi možnimi občutki.

Na koncu dirke po naši prelepi državi je drugo mesto zasedel Rigoberto Uran z zaostankom 1,50. Tretji je bil naš Matej Mohorič, četrti pa prav tako Tadej Pogačar. Lanski zmagovalec Rafal Majka je bil šele na šestem z zaostankom 2,21.