Richie Porte že vozil svoj zadnji Tour

Kolesarstvo 23. Jul 20219:36 0 komentarjev

Avstralski kolesar Richie Porte je oznanil, da je bil letošnji Tour njegov zadnji. Dirke po Franciji v svoji karieri ne namerava več voziti.

36-letni Avstralec, član ekipe Ineos Grenadiers, je bil na letošnjem Touru v vlogi pomočnika za Richarda Carapaza. Ekvadorec je osvojil skupno tretje mesto na dirki. Sedaj ima Porte dovolj francoskih cest. Letošnjo Dirko po Franciji je sicer zaključil na 38. mestu.

Njegovi največji uspehi so se zvrstili v zadnjem letu dni. Na lanskem Touru je namreč zaostal le za Tadejem Pogačarjem in Primožem Rogličem ter se na Elizejskih poljanah povzpel na zmagovalni oder. Poleg tega je v letošnji sezoni osvojil Dirko po Dofineji, ki velja za glavno pripravljalno dirko na Tour, ter osvojil drugo mesto na Dirki po Kataloniji in Dirki po Romandiji.

36-letnika sicer čaka olimpijski nastop, kjer bo v izjemno močni konkurenci v širšem krogu favoritov za visoko uvrstitev, mogoče celo za odličje.