NHL: Kolorado suveren, Nashville slavil po dveh podaljških

Drugi športi 22. Maj 20217:09 0 komentarjev
Twitter

V ligi NHL so bile ponoči odigrane štiri tekme, najbolj napeto pa je bilo v Nashvilleu, kjer so domači plenilci po dveh podaljških ugnali Karolino.

Junak srečanja pred več kot 12.000 gledalci v Nashvilleu je postal Matt Duchene, ki je dodsegel zadetek za 5:4 in serijo proti orkanom iz Karoline znižal na 1-2. Zanimivo, vseh devet golov na srečanju so dosegli različni hokejisti.

Kolorado je v seriji proti St. Louis z eno nogo že uvrščen dalje, saj so plazovi v gosteh dosegli še tretjo zmago, tokrat so v zvezni državi Missouri suvereno (5:1) slavili in lahko že na naslednji tekmi napredujejo med najboljših osem ekip.

Pri Koloradu se je izkazal Ryan Graves, ki je načel mrežo Blues, potem pa še dvakrat podal.

Brez poraza v seriji so za zdaj tudi hokejisti Winnipega, ki so v kanadskem duelu z 2-0 povedli proti Edmontonu. Tokrat so pred praznimi tribunami naftarje porazili z “nogometnih” 1:0, edini gol je za reaktivna letala šele v podaljšku dosegel Paul Stastny.

Na dvoboju, ki čez lužo žanje največ medijske pozornosti so Boston Bruins doma s 4:1 porazili Washington Capitals ter tako v seriji ušli že na 3-1.

Odločilen je bil udaren začetek zadnje tretjine, ko so kosmatinci v razmaku pol minute dosegli dva zadetka in povedli s 3:0. Prednost je ublažil Aleksander Ovečkin, a so nato domači dvome o zmagovalcu razblinili z zadetkom Matta Grzelcyka pet minut pred koncem.

Tri podaje je prispeval Charlie McAvoy, gol in podajo pa Čeh, David Pastrňák. Pri Bostonu je vratar Tuuka Rask zabeležil že 54. zmago v končnici in postavil rekord franšize.