Hirscher smučki zamenjal za motor

Drugi športi 21. Jul 202115:58 0 komentarjev
Z belih strmin na dve kolesi. Foto: Getty Images

Nekdanji zvezdnik alpskega smučanja, Avstrijec Marcel Hirscher, se bo v naslednjih dneh preizkusil na vzdržljivostnem motociklističnem tekmovanju v Romuniji, poroča avstrijska tiskovna agencija APA. Tekmovanje "Enduro-Rallye Romaniacs" v okolici romunskega mesta Sibiu bo na sporedu med 27. in 31. julijem, celotna trasa pa bo dolga okoli 600 km.

APA je zapisala, da bo to doslej največja pustolovščina na dveh kolesih za Marcela Hirscherja, ki je sicer zelo vešč vožnje z motorji.

Salzburžan bo tako startal na domnevno “najtežjem enduro reliju na svetu”, kot je zapisano na uradni spletni strani tekmovanja. Hirscher se bo pomeril v srebrnem razredu med zasebnimi ekipami.

Hirscher se je sicer od alpskega smučanja upokojil po sezoni 2018/19, v dolgi in uspešni karieri pa je osvojil dve zlati olimpijski kolajni, sedemkrat pa je bil svetovni prvak. Osemkrat zaporedoma je bil tudi najboljši v skupnem seštevku svetovnega pokala in velja za enega najboljših smučarjev v zgodovini belega cirkusa.