Otočani doma poravnali serijo s prvaki

Drugi športi 20. Jun 20218:50 > 8:51 0 komentarjev
Še bo vroče na obračunu med Tampo in Islandersi. Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports

New York Islanders ostajajo najprijetnejše presenečenje letošnje končnice v ligi NHL in boja za Stanleyov pokal.

Otočani so na domačem ledu v Coliseumu z odlično drugo tretjino, ki so jo dobili s 3:0, porazili aktualne prvake lige (3:2), moštvo Tampe, in serijo poravnali na 2-2.

Za domače so zadeli Josh Bailey, Matthew Barzal in Matt Martin, za goste pa sta v zadnji tretjini znižala Brayden Point in Tyler Johnson. Za Pointa je to že sedma zaporedna tekma, na kateri je zabil gol.

V drugi seriji boja za finale Stanleyevega pokala se merita Montreal in Las Vegas, kanadska ekipa je povedla z 2-1, Golden Knights pa bodo ponoči ob 2. uri skušali tudi to serijo poravnati.