SP v ragbiju: Zgodovinska zmaga Japonske nad Irci

Uncategorized 28. Sep 201911:19 > 11:23
Stu Forster, Getty Images Sport

Ragbi reprezentanca Japonske je prišla do zgodovinske zmage na SP, ki ga gosti prav njihova država.

Pred 50.000 navijači v Shizuoki so Japonski vknjižili še drugo zmago v skupinskem delu, potem ko so bili z 19:12 boljši od Irske. Domačini so s tem dobili 4 točke, Irski gre tolažilna ena.

Irci so hitro povedli in na polčas odšli s prednostjo, v drugem polčasu pa tekmo vzeli na lahko, kar se jim je maščevalo. Japonska je igrala kot v transu, v prednost prišla z zadetkom Kenkija Fukuoke in do konca ubranila vse nalete favoriziranih zelenih deteljic.

Končni rezultat je s strelom za tri točke postavil Yu Tamura. Ragbisti iz dežele vzhajajočega sonca so sicer štiri leta nazaj na SP v Angliji premagali JAR, toda današnja zmaga je največja v zgodovini japonskega ragbija. Irska je na svetovni lestvici namreč na visokem drugem mestu!