Tim Toplak še drugič evropski prvak v Ju-jitsu

Drugi športi 19. Jul 202113:56 > 14:01 0 komentarjev
Tim Toplak. FOTO: osebni arhiv.

Slovenski borec Tim Toplak je na evropskem prvenstvu v nemškem Maintalu osvojil zlato odličje in postal evropski prvak v ju-jitsu borbah. V finalu je premagal svojega večnega tekmeca Rusa Dmitriyja Beschenetza. S tem je naslovu svetovnega prvaka dodal še drugo zlato odličje na evropskih prvenstvih in dopolnil izjemen konec tedna za slovenski šport.

Tim Toplak je na evropskem prvenstvu v Maintalu potrdil svojo kakovost in nepremagljivost na velikih tekmovanjih. Po osvojitvi evropskega naslova leta 2017 in zlati medalji na svetovnem prvenstvu v Abu Dhabiju leta 2019, je dodal še drugi naslov evropskega prvaka v članski kategoriji.

Na poti do naslova je kar dvakrat premagal svojega večnega tekmeca Dmitriyja Beschenetza, od katerega je bil, tako kot v finalu svetovnega prvenstva, boljši tudi v finalni borbi.

Osebni arhiv

S tem je Toplak, ki trenira pod vodstvom očeta in trenerja Gorazda Toplaka, poskrbel za nov izjemen uspeh za slovenski ju-jitsu v članski kategoriji do 69 kilogramov. Zmaga mu prinaša tudi veliko dodatnih kvalifikacijskih točk za nastop na Svetovnih igrah, ki bodo leta 2022 v Združenih državah Amerike.

Po osvojitvi zlate medalje je povedal: “Vesel sem, da mi je po novembru 2019, ko sem postal svetovni prvak, in težkem obdobju epidemije, uspelo ponovno osvojiti odličje na velikem mednarodnem tekmovanju. Gre za potrditev trdega dela in številnih prilagajanj, ki so potrebna za to, da Slovenija osvaja medalje na največjih tekmovanjih v ju-jitsu. Res je bilo lepo tekmovati in zastopati Slovenijo. Na koncu se je vse izšlo po mojih željah in načrtih. Zahvaljujem se vsem, ki mi pomagajo na moji športni poti, predvsem očetu, ki je hkrati moj trener, ostali družini in sponzorjem.”

Že tretjič zlata kolajna

Tekmovanje je potekalo v strogem mehurčku in v okviru strogih covid protokolov za tekmovalce, trenerje, sodnike in ostalo osebje. Na poti do evropskega naslova je poleg omenjenga ruskega tekmeca premagal še Rusa Zakharja Gorbunova, Jesperja Kilbaka iz Danske in Srba Ivana Della Croceja.

Kot drugi nosilec na prvenstvu je bil v prvem kolu prost. S tretjim zlatim odličjem iz velikih tekmovanj v članski konkurenci je zdaj pozornost usmerjena na nastop na Svetovnih igrah v ZDA prihodnje leto.

Slovenija ima tudi v ju-jitsu serijskega zmagovalca, ki redno osvaja najžlahtnejša odličja na največjih tekmovanjih. V svoji zbirki ima Toplak tudi naslova svetovnega prvaka v kategoriji do 18 in 21 let.