Argentinci so se rešili v 106. minuti, toda posredoval je VAR

Pariz 2024 24. Jul 202417:26 > 19:22 0 komentarjev
Argentina

Nogometna reprezentanca Maroka je na olimpijskih igrah v Franciji v Saint-Etiennu v predtekmovalni skupini B presenetljivo premagala Argentino z 2:1, eno izmed favoritinj turnirja. Med njimi so tudi Španci, ki so bili boljši od Uzbekistana, v skupini C so zmagali z 2:1 (1:1).

Nogometaši omenjenih štirih reprezentanc so prvi začeli olimpijske boje v francoski prestolnici, kjer bo v petek uradno odprtje 33. poletnih iger moderne dobe.

Za Argentince, ki so osvojili olimpijsko zlato v letih 2004 in 2008, je bil za 1:2 uspešen Giuliano Simeone v 68. minuti, Cristian Medina je zadel v šestnajsti minuti sodnikovega dodatka tekme, toda zadetek je bil po dramatični končnici razveljavljen. Za Maročane je oba gola za vodstvo z 2:0 zadel Sufiane Rahimi v sodnikovem dodatku prvega polčasa in iz kazenskega strela v 49. minuti.

Na olimpijskem turnirju sodelujejo nogometaši mlajši od 23 let, vendar ima lahko vsaka ekipa tudi tri starejše igralce. V primeru Argentine so to Nicolas Otamendi, Julian Alvarez in vratar Geronimo Rulli. Prva dva sta ena izmed štirih članov olimpijske selekcije, ki sta osvojila naslov svetovnega prvaka pred dvema letoma.

Španci so zmagali z zadetkoma Sergia Gomeza (62.) in Marca Pubilla (29.), na 1:1 je izenačil Eldor Šomurodov iz enajstmetrovke v sodnikovem dodatku prvega dela igre.