Napaka Benjamina Savška stala medalje

Pariz 2024 29. Jul 202417:31 > 17:51 0 komentarjev
Benjamin Savšek

Benjamin Savšek v Parizu ni uspel ubraniti zlate olimpijske medalje iz Tokia. Slovenski kanuist je v slalomu na divjih vodah naredil napako, osvojil je končno 11. mesto.

Benjamin Savšek je bil en izmed favoritov za medaljo med kanuisti v slalomu na divjih vodah. Dobro je začel, nato pa naredil napako. Val ga je ponesel v vrata, zaradi česar je prejel kazen 50 točk, ki so jo organizatorji sicer najprej izbrisali.

Savšek je v cilj prišel s takrat najboljšim časom, sledil pa je pregled posnetka. Kazen je na koncu obveljala, Savšek je ostal brez medalje.

Po finalu je za RTV Slovenijo povedal: “Izjemen finale, čestitke Francozu za dobro vožnjo. Na žalost ostajam brez besed. Mislim, da je bilo to krivično.”

Sodniki so se odločili, da je namerno odrinil vrata: “S čolnom sem lovil ravnotežje. Bil sem v sredini linije vrat. Ko sem prišel v cilj, so sodniki določili, da sem namerno odrinil vrata, pritožbe pa nismo mogli podati. Ne vemo niti, zakaj so se tako odločili. Zgodila se mi je krivica.”

“Sem razočaran. Dovolj bi bilo za tretje mesto. Sem slabe volje,” je še dodal.

Naslova olimpijskega prvaka se veseli domačin Nicolas Gestin, ki je z izjemnim časom 91.36 pometel s konkurenco. Srebrnega Britanca Adama Burgessa je premagal za več kot 5 sekund. Bron je osvojil Slovak Matej Benuš.

Savšek je na koncu končal na 11. mestu, če ne bi naredil napake, pa bi dobil bronasto kolajno. V cilj je namreč pripeljal s časom 96.93.

Pred tremi leti v Tokiu je slovenski as osvojil zlato kolajno, srebro je takrat pripadlo Čehu Lukašu Rohanu, bron Nemcu Siderisu Tasiadisu.