Brazilka za las prehitela ameriško zvezdnico

Pariz 2024 5. Avg 202416:08 0 komentarjev

Brazilka Rebeca Andrade je v Parizu osvojila še četrto odličje. V zadnji disciplini športne gimnastike na olimpijskih igrah, parterju, je osvojila naslov olimpijske prvakinje. Drugo mesto je osvojila legendarna Američanka Simone Biles, ki je prejela odbitek zaradi prestopa, tretje pa njena rojakinja Jordan Chiles.

Andrade je po bronu, ki ga je osvojila z ekipo, in srebru v mnogoboju in na preskoku, kjer je bila pred tremi leti v Tokiu zlata, osvojila še kolajno najžlahtnejšega leska. Za svoj finalni nastop na parterju si je prislužila skupno oceno 14,166 točke, s čimer je za 0,033 točke prehitela Biles.

Brazilka je s to zmago postala najuspešnejša brazilska olimpijka.

Sedemindvajsetletna Biles je imela najtežjo sestavo finala in čeprav je za izvedbo prejela manj točk od zmagovalke, jo je končne zmage stal prestop z obema nogama, zaradi česar je dobila odbitek 0,6 točke, kar je na koncu pomenilo oceno 14,133 točke.

Tretja Chiles je za svojo prvo posamično olimpijsko medaljo ob enaki oceni težavnosti kot Brazilka prejela skupno oceno 13,766 točke.

Biles je na igrah v Parizu poleg današnjega srebra osvojila tri zlate kolajne – z ekipo, v mnogoboju in na preskoku, medtem ko je v današnjem finalu na gredi v finalu padla in osvojila peto mesto. S tem je izgubila možnost, da bi izenačila absolutni rekord sovjetske telovadke Larise Latinine.

Slednja ima devet zlatih kolajn z olimpijskih iger, Biles pa skupaj s štirimi iz Ria (2016) sedem.