Drama že na samem začetku olimpijskih iger

Nogomet 24. Jul 202419:43 1 komentar

Danes se je na olimpijskih igrah v Parizu, ki bodo uradno odprte v petek, že začel nogometni turnir. Ni šlo brez drame.

Neverjetni dogodki na tekmi med Argentino in Marokom. Sodniki obračuna na čelu s Švedom Glennom Nybergom so po koncu rednega dela srečanja pokazali kar 15 minut sodniškega dodatka.

Sledila je ofenziva Argentine, zdelo se je, da so svetovni prvaki v izgubljenem položaju. Vse do 106. minute tekme, ko so Gavči zadeli za izenačenje na 2:2.

Navijači Maroka niso bili zadovoljni z dolgim podaljškom in zadetkom, ki bi moral biti po njihovem mnenju razveljavljen. Skoraj 50 jih je priteklo na igrišče, proti klopi Argentine vrglo številne predmete, tekma pa je bila prekinjena.

Ko se je že zdelo, da sta si ekipi razdelili po točko, pa nov preobrat. Dve uri po koncu tekme je VAR zadetek Argentine zaradi prepovedanega položaja razveljavil. Tekma se je nadaljevala pred praznimi tribunami. Ekipi sta morali odigrati še tri minute srečanja. Maročani so zdržali in se veselili zmage z 2:1.

Nogometaši Argentine na ogrevanju pred nadaljevanjem tekme. Foto: Guliverimage

Že pred uradnim začetkom olimpijskih iger je tako nad organizatorje padla slaba luč.

Za Maročane je oba gola za vodstvo z 2:0 zadel Sufiane Rahimi v sodnikovem dodatku prvega polčasa in iz kazenskega strela v 51. minuti. Za Argentince, ki so osvojili olimpijsko zlato v letih 2004 in 2008, je na 1:2 znižal Giuliano Simeone v 68. minuti.