Finale, ki bo na noge dvignil celoten Balkan

Drugi športi 9. Avg 202420:57 > 20:59 0 komentarjev

Na olimpijskem turnirju v vaterpolo smo dobili oba finalista. Za zlato kolajno se bosta pomerila večna rivala Hrvaška in Srbija, ki brani naslov iz Tokia in Ria de Janeira.

Srbija, ki lovi tretje zaporedno zlato na OI po zmagah v Tokiu pred tremi leti in Riu 2016, je razliko naredila v drugi in zadnji četrtini, ki ju je dobila za dva gola, preostali dve sta se končali z neodločenim izidom.

Srbi bodo na letošnjih OI sicer dobili peto medaljo, doslej imajo poleg obeh zlatih še bronasti iz Londona 2012 in Pekinga 2008.

V srbski ekipi je bil najboljši strelec Nikola Dedović s štirimi zadetki, Nikola Jakšić je dodal tri, pri Američanih je Marko Vavić dosegel dva gola.

Bolj tesno je bilo v večernem drugem polfinalu. Hrvati so po drugi in tretji četrtini vodili za dva gola, a so se v zadnji Madžari še približali na gol zaostanka. A njihov zadetek za 8:9 je bil tudi zadnji na tekmi, tako da je Hrvaška prišla do tekme za zlato.

Za Hrvaško je medalja četrta na OI, bila je že srebrna v Atlanti 1996, zlata v Londonu 2012 in srebrna v Riu de Janeiru 2016.

Najboljši strelec je bil Loren Fatović s petimi goli.

Veliki finale med balkanskima sosedama bo na sporedu v nedeljo ob 14. uri, pred tem bosta ob 10.35 za bron igrali ZDA in Madžarska.