Italijanki od Portoroža do olimpijskega zlata v Parizu

Pariz 2024 4. Avg 202420:25 0 komentarjev
Sara Errani in Jasmine Paolini

Zmagovalki olimpijskega teniškega turnirja dvojic v Parizu sta Italijanki Sara Errani in Jasmine Paolini. V finalu sta bili boljši od Rusinj Mire Andrejeve in Diane Šnajder, ki sta sicer nastopali pod nevtralnimi simboli, z 2:6, 6:1 in 10:7. Bronasto medaljo sta osvojili Španki Cristina Bucsa in Sorribes Tormo.

Sedemintridesetletna Errani in devet let mlajša Paolini, ki sta Italiji priigrali prvo zlato olimpijsko medaljo v tenisu, sta povezani tudi s Slovenijo. V Portorožu sta namreč začeli svoj vzpon v teniški vrh. Sara Errani je turnir WTA na slovenski obali osvojila pri svojih 21 letih, se pravi leta 2008, in to le nekaj tednov po premiernem naslovu WTA v Palermu. Paolini pa je 2021 prav v Portorožu prvič dvignila pokal WTA.

Za Paolini, peto igralko sveta med posameznicami in petnajsto med dvojicami, so izjemni trije meseci. Igrala je v finalu tako Rolanda Garrosa kot Wimbledona, s Saro Errani tudi v finalu dvojic na odprtem prvenstvu Francije, ter po treh porazih danes dočakala tudi zmago.

To je hkrati druga medalja v tenisu za Italijo na teh OI. Bron v moški konkurenci je osvojil Lorenzo Musetti.

V dvoboju za bron sta Španki ugnali Čehinji Karolino Muchovo in Lindo Noskovo s 6:2 in 6:2.