Kitajka v finalu prekrižala načrte Hrvatici

Pariz 2024 3. Avg 202418:34 1 komentar
Qinwen Zheng

Kitajka Qinwen Zheng je v velikem finalu olimpijskega turnirja s 6:2 in 6:3 premagala Hrvatico Donno Vekić in s tem osvojila zlato medaljo.

V sobotnem finalu je šesta nosilka Zheng na osrednjem igrišču Philippe Chatrier premagala 13. nosilko Donno Vekić. Kitajka, letos drugouvrščena na OP Avstralije, je potrebovala uro in 46 minut, da je premagala Hrvatico.

To je prva kitajska olimpijska medalja v posamični konkurenci in druga zlata medalja te države v tenisu nasploh. Kitajki Li Ting in Sun Tiantian sta leta 2004 v Atenah osvojili zlato olimpijsko medaljo v ženskih dvojicah.

Zheng je z zlatom zaključila neverjeten teden. 21-letnica je v osmini finala po zaostanku premagal Emmo Navarro, v četrfinalu se je rešila proti Nemki Angelique Kerber.

Kitajka je nato v polfinalu ugnala prvo igralko sveta Igo Swiatek, kar je bila njena prva zmaga nad najvišje uvrščeno igralko na svetu v sedmih poskusih.

“Nič ne more opisati mojih občutkov v tem trenutku. Vsak krog je bil zelo čustven,” je Zheng uvodoma dejala za Eurosport.

“To je preprosto nerealno. Upala sem, da bom za Kitajsko osvojila medaljo, in končno mi je uspelo, in to zlato. Naredila sem vse, kar sem lahko,” je sklenila Kitajka.

Cup Tree provided by Sofascore

Italijan do brona

Šestnajsti igralec svetovne teniške lestvice, Italijan Lorenzo Musetti, je osvojil bronasto medaljo na olimpijskem turnirju v Parizu, potem ko je danes z 2:1 v nizih na igrišču Philippe-Chatrier premagal Kanadčana Felixa Auger-Aliassima.

Dvaindvajsetletnik je za zmago nad Kanadčanom s 6:4, 1:6 in 6:3 potreboval dve uri in četrt. V tretjem nizu je pri rezultatu 5:3 izkoristil prvo zaključno žogico. Pred tem je v polfinalu izgubil proti drugemu igralcu sveta Đokoviću, še prej pa je v četrtfinalu s 7:5 in 7:5 ugnal branilca olimpijskega naslova, Nemca Alexandra Zvereva.

Z današnjo zmago je Musetti Italiji zagotovil drugo olimpijsko medaljo v tenisu. Prvi bron je leta 1924 prav tako v Parizu osvojil Umberto de Morpurgo. V nedeljo bosta sicer Jasmine Paolini in Sara Errani z nastopom v finalu v konkurenci ženskih dvojic zbirko povečali na tri.

V dosedanji karieri je sicer Italijan osvojil le dva turnirja v seriji ATP, na grand slamih pa je najboljši rezultat ustvaril na letošnjem turnirju v Wimbledonu, kjer je v polfinalu izgubil proti Đokoviću.