Nemke preživele zaključni nalet Špank

Nogomet 9. Avg 202417:16 0 komentarjev
Nemćija - Španija

Nemška ženska nogometna reprezentanca je na olimpijskih igrah v Parizu osvojila bronasto odličje, potem ko je v malem finalu v Lyonu premagala Španijo z 1:0 (0:0). V finalu se bosta za zlato v soboto ob 17. uri v Parizu merili Brazilija in ZDA.

Olimpijske prvakinje iz leta 2016 Nemke in svetovne prvakinje Španke so v prvem polčasu poredkoma preizkusile tekmečevo vratarko, malce natančnejše pri svojih poskusih so bile Nemke, ki so vse tri svoje strele v prvih 45 minutah poslale v okvir vrat, vendar se izid ni spremenil. A daleč najlepšo priložnost v tem delu igre so imele Španke, v 44. minuti je Aitana Bonmati dobro sprožila z roba kazenskega prostora, vendar zadela prečko.

Obe ekipi sta v uvodu drugega polčasa imeli po nekaj polpriložnosti, v 63. minuti pa je vratarka Catalina Coll z nespretnim posredovanjem zakrivila najstrožjo kazen. Z bele pike je v 65. minuti zanesljivo zadela Giulia Gwinn. V 71. minuti se je Coll odkupila za napako, ko je dobila dvoboj ena na ena z Leo Schüller.

Na drugi strani se je v 75. minuti izkazala tudi nemška vratarka Ann Katrin Berger po strelu z glavo Jennifer Hermoso. Španke so iskale izenačujoči zadetek, pritiskale, tik pred iztekom sodniškega dodatka pa so dobile na voljo tudi najstrožjo kazen. Enajstmetrovko je izvedla Alexia Putellas, vendar se je znova izkazala Berger z lepo obrambo za nov nemški olimpijski bron, skupno četrtega po 2000, 2004 in 2008.

V soboto bo na sporedu finale. Igralke ZDA, ki ostajajo v igri za svoje rekordno peto zlato na OI, so v polfinalu po podaljšku premagale Nemčijo z 1:0, Brazilke, srebrne na OI 2004 in 2008, pa Španijo s 4:2.