Neverjetno, kaj je uspelo svetovnim prvakom

Odbojka 5. Avg 202419:40 > 19:40 0 komentarjev

Na olimpijskem odbojkarskem turnirju smo dobili drugega polfinalista. Poljakom, ki so bili premočni za Slovence, so se po čudežu pridružili Italijani, ki so se na nor način izvlekli proti Japoncem.

Japonci, ki so po skupinskem delu olimpijskega turnirja v Parizu zasedli šele osmo mesto, so bili na pragu velikega presenečenja. Proti svetovnim prvakom so že vodili z 2:0 v nizih, prevladovali pa tudi v tretjem. V sami končnici so vodili s 24:21, kar je v moderni odbojki več kot dovolj, da se zaključni niz, a samurajem so se zatresle roke ter azzurrom dopustili, da so se vrnili od mrtvih.

Najprej so znižali izid na 1:2, nato po novi drami izsilili še peti niz. Japonci so v njem vodili z 8:6, imeli so tudi zaključno žogo za zmago pri 15:14, a svetovni prvaki, ki so za mnog prvi favoriti tudi za zmago v Parizu, se niso dali in ostali v konkurenci.

Pri Italiji je bil s 24 točkami Alessandro Michieletto, po 19 točk sta dosegla Daniele Lavia in Yuri Romano, pri Japoncih pa je kar 32 točk dosegel Juki Išikava, 22 pa Juji Nišida.

Italijani se bodo v polfinalu pomerili z gostiteljico Francijo, ki je bila tako kot Italija v že v izgubljenem položaju (0:2), nato pa se med najboljše štiri uvrstili po zmagi v skrajšanem petem nizu.