OI: Neži Klančar in kajakašem kljukica, Aniti Horvat križec

Pariz 2024 3. Avg 202420:00 > 23:16 1 komentar
Neža Klančar

Osmi tekmovalni dan so podelili 29 kompletov odličij. Tudi pred slovenskimi športniki je bil znova pester dan.

Ljubitelji kolesarstva so  prišli na svoj račun, saj je bila danes na sporedu cestna dirka za moške.

Na startu 273 kilometrov dolge trase so za Slovenijo kolesarili Domen Novak, Matej Mohorič, Jan Tratnik in Luka Mezgec. Zmage se je veselil Belgijec Remco Evenpoe, od Slovencev pa je dirko najvišje končal Tratnik, ki je ciljno črto pred Eifflovim stolpom prečkal kot osmi v času tretjeuvrščenega Laporta. Mezgec je zaostal 7:23 minute in zasedel 38. mesto. Preostala Slovenca Matej Mohorič in Domen Novak nista končala dirke. Prvi je imel okoli 50 km pred ciljem tudi tehnične težave in moral menjati kolo.

Zadnja tekma skupinskega dela slovenskih rokometašic se je končala s porazom, potem ko je bila Švedska boljša s 27:23. Igralke selektorja Dragana Adžića so po štirih porazih zaključile s tekmovanjem.

Anita Horvat po prihodu v cilj. FOTO: Aleš Fevžer.

Veslačica Nina Kostanjšek je v enojcu veslala za uvrstitev in igre zaključila na 18. mestu. V teku na 800 metrov je repesaž čakal Anito Horvat, slovenska atletinja je s četrtim mestom v svoji skupini ter časom 2.00:56 žal zgrešila polfinale.

Pestro tudi na divjih vodah

Najboljša slovenska plavalka Neža Klančar, ki je na olimpijskih igrah v Parizu v svoji paradni disciplini 100 m prosto zasedla 14. mesto, se je uvrstila v olimpijski finale na 50 metrov prosto. V polfinalu je v Parizu plavala 24,40 in dosegla nov državni rekord, po obeh polfinalnih skupinah pa je bil njen dosežek dovolj za delitev sedmega mesta, s čimer si je zagotovila finale.

Popoldne so v kajakaškem krosu nastopili Eva Terčelj, Eva Alina Hočevar, Peter Kauzer in Benjamin Savšek ter si zagotovili nastop v ponedeljkovem četrtfinalu.

Z jadralnimi regatami v Marseillu so nadaljevali Žan Luka Zelko, Lin Pletikos ter Tina Mrak in Jakob Božič. Slednja sta v mešanem razredu 470 po drugem dnevu z 12. mesta med 19 posadkami nazadovali na predzadnje. Zelko pa je v razredu ilca 7 po tretjem dnevu s 27. mesta napredoval na 22.

Poleg končnih odločitev v moškem cestnem kolesarstvu in ženskem troskoku bodo v ospredju gotovo ženski finale v teku na 100 metrov, zaključek deseteroboja ter prve gimnastične odločitve po orodjih, finalni nastop tako čaka telovadce na parterju in konju z ročaji ter telovadke na preskoku. V judu bodo podelili še odličje za najboljšo mešano ekipo.

Med drugim bodo novi prvaki znani tudi v plavanju in veslanju. Na teniškem turnirju sta na sporedu finale za ženske in moške dvojice. Po večkratnih prestavitvah zaradi neugodnih vremenskih razmer naj bi se vendarle končalo tudi tekmovanje v deskanju na valovih, ki poteka na oddaljenem Tahitiju.