OI: Zlati slovenski dan v Parizu

Pariz 2024 30. Jul 202421:44 > 22:50 0 komentarjev
Andreja Leški

Četrti tekmovalni dan olimpijskih iger v Parizu je znova postregel s številnimi slovenskimi nastopi, pa tudi prvo slovensko medaljo.

Za slabo slovensko olimpijsko jutro so sicer poskrbele rokometašice. V tretjem krogu so visoko, in sicer z rezultatom 41:22, izgubile proti Nemčiji.

A poraz je bil kmalu pozabljen. Zlato medaljo je namreč osvojila judoistka Andreja Leški, ki je postala olimpijska prvakinja v kategoriji do 63 let.

V času rokometne tekme sta se sicer od Pariza poslovila oba slovenska skifista. Oba sta namreč obstala v četrtfinalu. Nina Kostanjšek je v četrti četrtfinalni skupini zasedla peto mesto in bila z velikim zaostankom možno oddaljena od uvrstitve v polfinale (7:56,31). Z zmagovalko skupine Viktorijo Senkute je zaostala za skoraj 23 sekund, od tretjega mesta pa jo je ločilo 16 sekund. Tudi Isak Žvegelj je bil prepočasen za polfinale. Tudi on je v svoji skupini pristal na petem mestu, slabih deset sekund za mesti, ki so vodila v polfinale.

Namiznoteniški igralec Deni Kožul je zaključil tekmovanje med posamezniki. Njegov nasprotnik, Japonec Šunsuke Togami, je upravičil status favorita in slovenskega upa porazil s 4-2 v nizih. Kožul je tekmo dobro začel in povedel z 2-1, potem pa imel v zadnjih treh igrah bore malo od igre ter osvajal po 7, 3, in 5 točk ter pričakovano klonil proti 10. nosilcu olimpijskega turnirja. Jutri bo v šestnajstini finala nastopil še Darko Jorgić.

Plavalka Nežo Klančar je uspešno nastopila na 100 m prsno ter se s petnajstim časom prebila v polfinale, kjer pa je bila prepočasna za uvrstitev med najboljših osem. Končala je na 14. mestu.

Lokostrelka Žana Pintarič je je nastope na svojih premiernih olimpijskih igrah med posameznicami v disciplini ukrivljeni lok zaključila v prvem krogu izločilnih bojev.

Odbojkarji zmleli Srbe

Slovenski odbojkarji so z odlično igro ugnali Srbijo s 3:0 v nizih. Blestel je Tonček Štern s 24 točkami. S tem je nastop v četrtfinalu potrjen.

Uspešna sta bila tudi slalomista na divjih vodah. Kanuistka Eva Alina Hočevar in kajakaš Peter Kauzer sta se z 12. oziroma 14. mestom uvrstila v polfinale.

Mlada slovenska jadralka na deski Lina Eržen je odlično opravila drugi tekmovalni dan v Marseillu. Vse tri današnje regate je končala med deseterico najboljših, tako da se je v skupni razvrstitvi s trinajstega mesta povzpela na deveto.