OI: Jorgić, Kožul in Hribar brez možnosti

Pariz 2024 5. Avg 202411:00 > 21:43 2 komentarja
Darko Jorgić

Deseti tekmovalni dan bodo v Parizu podelili 20 kompletov odličij. Slovenci so dan začeli zgodaj, odbojkarji so v četrtfinalu turnirja izpadli proti Poljakom. Prvič smo videli tudi Kristjana Čeha in Tino Šutej, oba sta bila uspešna. Benjamin Savšek je boj v kajakaškem krosu končal v četrtfinalu, kar pomeni, da v ponedeljek ne bo medalje iz slovenske olimpijske odprave. Zvečer je z nastopi končala slovenska namiznoteniška reprezentanca.

Slovenska namiznoteniška reprezentanca v postavi Darko Jorgić, Deni Kožul in Peter Hribar je izpadla v osmini finala olimpijskega ekipnega turnirja v Parizu. Boljši so bili Francozi, ki so slavili s 3:0 v zmagah.

“Mi smo dali svoj maksimum od obračuna dvojic naprej. Fanta sta prikazala eno boljših tekem, bila blizu do konca nizov, na koncu pa sta Francoza dokazala, zakaj igrata toliko finalov na turnirjih. Sam sem imel lepo priložnost proti Felixu Lebrunu. Najbrž je bil ključen prvi niz, ko sem vodil s 7:2, tekmec je bil že malo nervozen, toda na koncu niza sem bil jaz tisti, ki je preveč hitel in sem prednost zapravil,” je po porazu dejal Jorgić.

Slovenski odbojkarji so po treh zmagah in zelo dobrih predstavah v skupinskem delu danes v štirih nizih četrtfinala (1:3) morali priznati premoč Poljakom.

Slovenskih nastopov v kajakaškem krosu na olimpijskih igrah v Parizu je bilo konec v četrtfinalu. Tja se je v nedeljo od štirih slovenskih predstavnikov prebil le Benjamin Savšek, ki pa je tam zaključil nastope. Osvojil je 11. mesto.

Na svoj račun so prišli tudi atleti Tina Šutej, Kristjan Čeh in Matic Ian Guček, ki so se merili v kvalifikacijah. Guček je v kvalifikacijah teka na 400 metrov ovire v prvi skupini zasedel zadnje, sedmo mesto s 50,30 sekunde in se ni neposredno uvrstil v polfinale. Dosegel je 34. izid med 39 tekmovalci. V torek ga čaka repasaž, ki se bo začel ob 12. uri.

Sta se pa v finale uvrstila Kristjan Čeh in zelo srečno tudi Tina Šutej, ki je z rezultatom preskočenih 450 centimetrov osvojila 12. mesto, ki si ga je razdelilo kar osem tekmovalk, kar pomeni, da bo v tej disciplini v finalu nastopilo kar 20 atletinj.

Kristjan Čeh

Od slovenskih plezalcev je prvi nastope začel Luka Potočar, ki je v prvem delu polfinala kombinacije na balvanih med 20 nastopajočimi osvojil 17. mesto. Možnosti za uvrstitev v finale še ima, saj je njegova prva disciplina težavnost, v kateri bo v sredo skušal nadoknaditi razliko.

Koprčan Toni Vodišek je po drugem dnevu formule kite na olimpijskih igrah v Marseillu, kjer potekajo olimpijski boji v jadranju, na drugem mestu. Danes so izpeljali le eno od štirih načrtovanih regat.

Slovenska jadralka Lin Pletikos je v razredu ilca 6 po devetih regatah z 31. napredovala na 28. mesto med 43 tekmovalkami in na tem mestu tudi končala igre, saj se ni uvrstila v regato za medalje najboljše deseterice.

Mariborčan Žan Luka Zelko je v razredu ilca 7 končal na 17. mestu in je s tem izboljšal uvrstitev s prejšnjih OI v Tokiu pred tremi leti, ko je bil 26. Jadralci v tem razredu danes niso imeli priložnosti za nastop zaradi prešibkega vetra in bo v torek na vrsti le še regata za medalje najboljše deseterice.

Tudi v mešanem razredu 470 danes niso jadrali, a so tam začeli nastope pozneje in se še niso približali regati za medalje. Tina Mrak in Jakob Božič sta po šestih regatah med 19 posadkami na predzadnjem mestu.