Fantastična Maja Vojnović premalo za presenečenje

Pariz 2024 25. Jul 20249:00 > 10:28 1 komentar
Slovenija Danska rokomet

Še preden bo Ana Gros skupaj z Benjaminom Savškom na otvoritvi olimpijskih iger (začetek jutri ob 18. uri) nosila slovensko zastavo, je izbrana vrsta rokometašic že odigrala prvo tekmo na olimpijskih igrah. Na prvem srečanju so varovanke Dragana Adžića pričakale trikratne olimpijske prvakinje Danke in jih porazile z izidom 27:19, a je vsaj prvih dvajset minut tekme kazalo na ravnopraven boj za točke.

Slovenke so po medlem začetku ujele ritem, dolgo držale stik s favoritinjami za zlato in imele pri izidu 9:9 tudi napad za vodstvo.

Tega skozi celotno srečanje žal niso dočakale, na polčas so aktualne evropske podprvakinje Danke odšle s tremi goli razlike, potem pa je prednost samo še rasla, rasla in … rasla. Ni pomagala niti fenomenalna tekma vratarke Krima Maje Vojnović, ki je zbrala 13 obramb ter spravljala ob živce nasprotnice tudi z obranjeno sedemmetrovko.

Danska je v drugem polčasu tako močno strnila obrambo, da so Slovenke dosegle le osem zadetkov. Pri Sloveniji je največ golov dosegla zunanja igralka Ana Gros (5), prvi strelki tekme sta bili ob naši nosilki zastave še Danki Trine Östergaard in Emma Friis. Naslednja naloga varovanke Dragana Adžića čaka v nedeljo proti azijskemu predstavniku Južni Koreji, iz skupine napredujejo najboljše štiri ekipe.

Maja Vojnović
Maja Vojnović; FOTO: Profimedia

“Preveč tehničnih napak, preveč neizkoriščenih strelov, zapravljale smo žoge. Dale smo vse od sebe, a ta pritisk, ko ti ne gre, doda svoje. Imamo še štiri tekme, s čisto glavo moramo iti naprej,” je po porazu za nacionalno televizijo povedala današnja junakinja slovenske zasedbe, Dolenjka Maja Vojnović. Danes je Dankam obranila kar tretjino njihovih strelov na gol!

Potek srečanja:

Slovenke so po nekaj minutah zaostajale za tri gole (1:4), a nato proti trikratnim olimpijskim prvakinjam poravnale razmerje moči.

V golu je bila razpoložena Maja Vojnović, obranila tudi sedemmetrovko, žoga je v napadu lepo krožila, tako da so na polovici prvega polčasa so varovanke Dragana Adžića držale stik (6:6). V 20. minuti so imela naša dekleta po korakih danskih rokometašic celo napad za prvo vodstvo, a je bila podaja na črto h krožni napadalki Valentino Klemenčič nenatančna.

Danke so bile v zaključku prvega polčasa nekoliko bolj učinkovita ekipa in povedle za tri gole.

Slovenija Danska rokomet; FOTO: Profimedia

Ko so severnjakinje na začetku drugega dela tekme uprizorile delni izid 3:0, je bil Adžić primoran vzeti minuto odmora. Da prednost ni bila še višja, je ves čas skrbela fantastična Vojnović, ki je že do 40. minute zbrala deset obramb.

Na koncu so bile bravure na golu vratarke Krima (13 obramb) žal premalo za presenečenje ali pa vsaj točko. V napadu se je ustavilo, tudi obramba Dank je bila v drugem delu dovolj čvrsta, da so aktualne evropske podprvakinje gladko slavile.

Zelo zahtevna druščina

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na OI v premiernem nastopu del težke skupine A. Njene tekmice so Danska, Nemčija, Južna Koreja, Norveška in Švedska.

Naslednja tekma Adžićeve varovanke čaka v nedeljo, ko se bodo ob 11. uri merile proti Južni Koreji.

Postava Slovenije

V francoski prestolnici bodo nastopile vratarki Amra Pandžić in Maja Vojnovič, krilne igralke Tamara Mavsar, Alja Varagić, Maja Svetik in Ema Abina, zunanje igralke Ana Gros, Ana Abina, Barbara Lazović, Elizabeth Omoregie, Nina Spreitzer in Tjaša Stanko ter krožni napadalki Nataša Ljepoja in Valentina Klemenčič. Del ekipe so tudi tri rezervne igralke, vratarka Dijana Đajić ter zunanji igralki Ema Hrvatin in Nena Černigoj.