Ragbi reprezentanca poskrbela za prvo zlato gostiteljev

Pariz 2024 27. Jul 202420:52 0 komentarjev
Francija, ragbi

Francoska moška reprezentanca v ragbiju 7 je na olimpijskih igrah v Parizu poskrbela za prvo zlato medaljo države prirediteljice. V današnjem velikem finalu so Francozi premagali Fidži z 28:7. Bron je osvojila Južna Afrika po zmagi nad Avstralijo s 26:19.

Fidži se je tako po dveh olimpijskih zlatih medaljah moral zadovoljiti s srebrom. V polfinalu je sicer premagal Avstralijo z 29:7, Francija je na poti do finala ugnala Južnoafriško republiko z 19:5.

Mož odločitve in francoski junak tega športa je postal Antoine Dupont, ki je tekmo začel na klopi, potem pa v drugem polčasu dosegel dva zadetka in pripravil še en poskus za domače. Francija je tako zadala sploh prvi olimpijski poraz Fidžiju. Tekmovanje v ragbiju 7 so uvedli na OI v Riu 2016, Fidži pa je osvojil zlato tako v Braziliji kot na igrah v Tokiu pred tremi leti.

V prvem polčasu finala je sicer Fidži povedel s 7:0, Francija pa izenačila na 7:7. V nadaljevanju so domačini poskrbeli za prepričljivo zmago, s katero so navdušili navijače na stadionu Stade de France. Prireditelji so zelo zadovoljni z odzivom navijačev, saj pričakujejo, da si bo celotno olimpijsko dogajanje v tem športu ogledalo več kot 500.000 navijačev.

Za državo gostiteljico je to že tretja medalja prvi dan iger, pred tem sta srebro in bron dobila judoista Luka Mkheidze in Shirine Boukli.

V obračunu poražencev polfinala so si tolažilno nagrado priborili Južnoafričani, brez medalje so ostali Avstralci.

Ženski turnir v ragbiju 7 se bo v Parizu začel v nedeljo.