Silovit odziv Jokića in druščine na poraz z Američani

Košarka 31. Jul 202420:21 0 komentarjev

Srbski košarkarji so na drugi tekmi olimpijskega košarkarskega turnirja v skupini C za kar 41 točk porazili Portoriko. Izid je bil 107:66. Američani pa so bili s 103:86 boljši od Južnega Sudana.

Prednost Srbije je naraščala od prve do zadnje minute. Srbi so dobili vse štiri četrtine, ob odmoru vodili za 17, po treh četrtinah za 28 in na koncu za 41, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

Poraz proti Američanom je tako za Srbe le še slab spomin. Med strelce se je vpisalo vseh 12 srbskih košarkarjev, od tega jih je bilo kar sedem dvoštevilčnih. Nikola Jokić je vpisal 14 točk, 15 skokov in 9 asistenc v le 23 minutah igre. Prvi strelec je bil sicer s 15 točkami Filip Petrušev.

Američani v večerni tekmi niso imeli težav z Južnim Sudanom, za razliko od pripravljalne tekme pred dnevi, ko je ZDA v zadnji minuti reševal LeBron James. Tokrat sta bila najboljša v ameriški reprezentanci Bam Adebayo in Kevin Durant. Prvi je vpisal 18 in drugi 14 točk.

Srbi se bodo v zadnjem krogu skupinskega dela udarili z Južnim Sudanom. Američane pa čaka dvoboj s Portorikom.