Slovenci zavezali zanko okoli “kavbojev”

Pariz 2024 29. Jul 202412:09 > 12:51 2 komentarja

Slovenski rokometaši so se po porazu v uvodnem krogu proti Španiji danes na olimpijskih igrah v drugem krogu pomerili s Hrvati in si priigrali prvo zmago na turnirju (31:29). Hrvaško so varovanci premagali po fantastičnem drugem polčasu, dve točki sta na "kontu"!

Odločilen je bil delni izid kakšnih 15 minut pred koncem, ko so varovanci Uroša Zormana zaostanek 20:21 spremenili v vodstvo 25:21.

K hitri in kombinatorni igri v napadu je ogromen delež zmage prispeval tudi vratar Klemen Ferlin, ki je zbral 8 obramb. Najboljša strelca srečanja sta bila ob zvoku zaključne sirene Aleks Vlah in Blaž Janc, ki sta v malho pomembne zmage prispevala po osem zadetkov. Jure Dolenec je oba zadetka dosegel s sedmih metrov, pri Hrvatih je 5 zadetkov zbral Ivan Martinović.

“Vsaka tekma v naši skupini je težka. Poleg tega obračun s Hrvati s seboj vedno nosi poseben naboj. Tokrat smo bili malce bolj konstantni oziroma smo obrnili naše črne minute. Niso se nam pripetile v zaključku. Potrebovali smo nekaj minut, da smo ujeli ritem. V zaključku smo imeli tekmo pod nadzorom. V olimpijsko vas nosimo pomembni točki. Zdaj bom fantom namenil dan počitka, nato pa v nadaljnji boj,” je po pomembni zmagi za TV Slovenije povedal selektor Zorman.

Slovenija se je z dvema točkama prebila na tretje mesto v skupini A. Naslednje srečanje za Slovenijo je na sporedu v sredo ob 16. uri proti Švedski, v petek ob 19. uri nato sledi še boj proti Japoncem. “Končno smo igrali, tako kot znamo in se borili za dres. Danes smo bili fenomenalni, prevzel sem odgovornost,” ga je dopolnil Janc, ki se je pošalil, da gredo zdaj po kolajno.

Rokomet Slovenija Hrvaška

“Napake so sestavni del igre, zmaga proti sosedom je še toliko slajša. Vsa čast ekipi, sledi masaža, regeneracija in priprava na tekmo s Švedi,” je po tekmi dejal Dean Bombač, medtem ko je prvi strelec srečanja Vlah omenil: “Prelomni trenutek srečanja, ki je v nas vzbudil upanje na zmago, se je zgodil tik pred koncem prvega polčasa, ko smo izenačili.”

Potek srečanja:

Ekipi sta tekmo začeli zelo zadržano, po šestih minutah je padel le en gol, za Hrvate ga je dosegel Tin Lučin.

Hrvaška je imela v enajsti minuti zalogo treh zadetkov, edini gol za Slovenijo je v tem delu srečanja dosegel Dean Bombač. Pri Hrvatih je bil zelo razpoložen vratar Dominik Kuzmanović.

Varovanci Uroša Zormana so začetni šok preživeli in zaostanek do polovice polčasa zmanjšali (5:8). Ravnotežje se je vzpostavilo tudi proti koncu prvega polčasa, razbranil se je Urban Lesjak, v napadu je steklo in ko je tri minute pred glavnim odmorom zadel Domen Novak, je na semaforju pisalo 11:12. Hrvati so do konca prvega polčasa Sloveniji dovolili popoln priključek.

Slovenija Hrvaška rokomet

Zormanovi varovanci so na začetku drugega polčasa končno tudi prvič povedli. Na postavljeno obrambo “kavbojev” je žogo v mrežo po lepi akciji pospravil Blaž Janc.

Najvišja prestava

Kot da bi se s tem Slovenci zadovoljili, so tekmecu takoj dovolili, da dosežejo nekaj lahkih golov na postavljeno obrambo in se spet spravili v prednost. Janc se je v drugem polčasu dokončno razigral in kar “letel” po igrišču. V zadnjo tretjino srečanja sta šli ekipi poravnani (20:20), Slovenija pa je nato ritem “spravila” v najvišjo prestavo.

V zadnjih deset minut tekme so Zormanovi varovanci krenili s prednostjo štirih golov, potem ko so uprizorili delni izid 5:0!

Hrvaška Slovenija

Pet minut pred koncem Slovenija vodi že spet za štiri gole. Iz protinapada je “zabil” Celjan Janc. Z Aleksom Vlahom ima za seboj fantastičen drugi polčas. Vodstvo je do konca zdržalo in rokometaši se kot tretja ekipa – po rokometašicah in odbojkarjih – veselijo zmage na OI.