Slovenci odpihnili Srbe in si zagotovili četrtfinale

Odbojka 30. Jul 202417:45 > 18:27 3 komentarji
Slovenija - Srbija

Slovenska odbojkarska reprezentanca se je z zmago proti Srbiji s 3:0 že uvrstila v četrtfinale olimpijskega turnirja.

V prvem nizu je blestel Tonček Štern z desetimi točkami, v drugem pa so se Slovenci znašli v težavah. Zaostajali so že za štiri točke, nato pa je na servis prišel Alen Pajenk. Z odličnimi začetnimi udarci je Sloveniji pomagal do kar devetih zaporednih točk in preobrata.

Slovenci so drugi in tretji niz dobili s 25:19 in zanesljivo zmagali ter se uvrstili v izločilne boje.

Blestel je Tonček Štern s 24 točkami, 15 jih je dodal Klemen Čebulj, 13 pa Tine Urnaut. Dvomesten je bil še Alen Pajenk z 10 točkami.

Slovenci so si z zanesljivo zmago s 3:0 v nizih zagotovili četrtfinale. V skupini jih zdaj čaka še dvoboj s Francozi, ki so prav tako že napredovali po zmagi proti Kanadi s 3:0.

Slovenija – Srbija 3:0 (21, 19, 19)

Prvi niz:

V prvem nizu sta ekipi izenačeno začeli, Slovenci pa so na sredini povedli že za tri točke (14:11). Sledila je minuta odmora na zahtevo srbskega selektorja Igorja Kolakovića, njegovi varovanci pa so se nato prebudili in dobili pet od naslednjih sedmih točk za izenačenje. A Slovenci so se zbrali in zaključek niza odigrali na višjem nivoju. Z izjemno igro so povedli z 1:0 (25:21). Blestel je predvsem Tonček Štern s kar desetimi točkami.

Drugi niz:

Na začetku drugega niza je Srbija prvič na tekmi povedla za dve točki (7:5). Slovenci se še naprej niso znašli, zaostanek je narastel že na štiri točke (10:6), kar je Gheorgheja Cretuja prisililo v time-out. Slovenija je nato ob začetnem udarcu Alena Pajenka z delnim izidom 9:0 preobrnila rezultat. Do konca ni bilo več dvoma o zmagovalcu niza, rezultat je bil 25:19.