Slovenski krvniki v velikih težavah, domačini so se rešili

Košarka 30. Jul 202423:30 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo. Foto: Guliverimage

Grška košarkarska reprezentanca je v drugem krogu skupinskega dela olimpijskega turnirja izgubila proti Španiji s 84:77 in si priprla vrata za napredovanje v četrtfinale.

Grčija je na prvi tekmi proti Kanadi klonila s 86:79 in je proti Španiji potrebovala zmago. A vse se ni izteklo po željah Grkov. Ključna je bila druga četrtina, ki so jo Španci dobili s kar 28:13.

Pomagalo ni niti 27 točk prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpo, ki je zbral še 11 skokov in 3 podaje.

Pri Špancih je bil Santi Aldama z 19 točkami in 12 skoki prvo ime ekipe, Sergio Llull je dodal 13 točk.

Grčija v zadnjem krogu čaka še tekma proti Avstraliji. Od kengurujev so bili danes sicer boljši Kanadčani s 93:83 in se s tem že uvrstili v četrtfinale.

Francozi s težavo čez Japonce

Najbolj razburljiva je bila tekma med ‘Davidom in Goljatom’ oziroma domačo Francijo z 224 centimetrov visokim Victorjem Wembanyamo (18 točk, 11 skokov) ter Japonsko s 172 centimetrov visokim Yukijem Kawamuro, ki je dosegel 29 točk ob metu 9:26 iz igre (trojke 6:15).

Francija se je blamaži izognila v zadnjih sekundah rednega dela, junak pa je postal Matthew Strazel, ki je enajst sekund pred koncem zadel trojko in dodatni prosti met za podaljšek. V dodatnih petih minutah je na sceno vendarle stopil Wembanyama in z osmimi od desetih točk Francije popeljal gostitelje do druge zmage.