Srbi so brez Nikole Jokića neprepoznavni

Košarka 29. Jul 20249:52 6 komentarjev

Košarkarji Srbije so v nedeljo v prvem krogu olimpijskega turnirja izgubili proti ZDA s 84:110, pri čemer v oči bode neverjeten statističen podatek, ki prikazuje, kako zelo je reprezentanca Svetislava Pešića odvisna od svojega prvega zvezdnika Nikole Jokića.

Srbi so bili kolikor toliko enakovreden tekmec le v prvem polčasu. Dokončno se je tekma prelomila v tretji četrtini, po kateri so imele ZDA že 19 točk prednosti, na koncu pa vpisale prepričljivo zmago.

Pri zmagovalcih je blestel Kevin Durant s 23 točkami v manj kot 17 minutah na parketu, medtem ko je bil pri Srbiji z 20 točkami, petimi skoki in osmimi podajami najbolj učinkovit Nikola Jokić. Čeprav se učinek centra na prvi pogled morda ne zdi pretirano spektakularen, pa zelo specifičen statistični podatek dokazuje, zakaj je center Denver Nuggets letos znova postal najkoristnejši igralec rednega dela lige NBA.

Ko je bil Jokić namreč na igrišču, je bil skupni izid 81:81, Američani pa so visoko razliko ustvarili izključno v devetih minutah, ko je počival na klopi. Tedaj jim je uspel delni izid kar 29:3.

Jokić in soigralci bodo sicer znova na parket stopili v sredo, ko se bodo pomerili s Portorikom.