Svetu športa se cedijo sline, žreb poskrbel za trk titanov

Pariz 2024 25. Jul 202412:30 0 komentarjev
Paris 2024 - Tennis Practice

Organizatorji olimpijskih iger v Parizu so izžrebali pare prvega kroga na teniškem turnirju v Roland Garrosu. Teniški navdušenci so ob pregledu tekem hitro ugotovili, da se že v prvih dneh tekmovanja obeta poslastica.

Teniški bogovi so nas verjetno nagradili z veličastnim obračunom Novaka Đokovića in Rafaela Nadala že v 2. krogu.

Če Španec, ki je na prizorišču OI turnir osvojil rekordnih štirinajstkrat, na začetku tekmovanja premaga Madžara Martona Fucsovicsa in Srb opravi z Avstralcem Mattom Ebdenom, bomo spet priča obračunu dveh titanov sodobnega športa. Rafa in Novak sta se v preteklosti srečala že kar 59-krat, pri čemer Beograjčan tesno vodi s 30:29, a je Majorčan na turnirjih najvišje ravni (grand slam) v prednosti z 11:7.

Kaj pa Carlos?

Na pariškem pesku sta se doslej pomerila že desetkrat, Đokoviću se je le dvakrat posrečilo k mreži priti boljše volje, in sicer v letih 2015 ter 2021. “Nole” je v karieri osvojil praktično vse, manjka mu le še najžlahtnejša olimpijska kolajna. Na igrah v Pekingu je osvojil bronasto, medtem ko je Nadal tam posegel po zlatu. V Parizu bo Đoković nastopil le v konkurenci posameznikov, Nadala čaka še nastop med dvojicami s Carlosom Alcarazom.

Carlos Alcaraz se bo v prvem krogu med posamezniki pomeril z Libanoncem Hadyjem Habibom, ki je na OI prišel le zaradi celinske kvote.

Z zgoraj omenjenima velikanoma se letošnji zmagovalec Roland Garrosa lahko pomeri šele v finalu.