Veliko presenečenje, svetovna rekorderka brez zlata

Pariz 2024 29. Jul 202422:13 0 komentarjev
Mollie O'Callaghan

Avstralka Mollie O'Callaghan je na olimpijskih igrah v Parizu na 200 metrov prosto ugnala rojakinjo in svetovno rekorderko Ariarne Titmus za veliko presenečenje.

Ariarne Titmus je pred dobrim mesecem dni v Brisbanu postavila svetovni rekord na 200 metrov prosto s časom 1:52.23. Tudi zato je v finalu olimpijskih iger veljala za absolutno favoritinjo v disciplini, v kateri je branila zlato iz Tokia.

A njene načrte je pokvarila rojakinja Mollie O’Callaghan. Ta je postavila olimpijski rekord in za le štiri stotinke zaostala za svetovnim rekordom. Titmus je osvojila srebro, bron pa Siobhan Bernardette Haughey iz Hong Konga.

Na 200 metrov prsno je zlato ubranila Južnoafričanka Tatjana Smith. V zadnjih metrih je bila hitrejša od Kitajke Tang Qianting in Irke Mone McSharry.

Na 400 metrov mešano je slavila 17-letna Kanadčanka Summer McIntosh, ki je slavila za več kot pet sekund pred Američankama Katie Grimes in Emmo Weyant.

Summer McIntosh
Summer McIntosh. Foto: Profimedia

Italijan Thomas Ceccon je slavil na 100 m hrbtno po tem, ko je v zadnjih metrih za las premagal svoje tekmece ter tako osvojil svojo prvo zlato olimpijsko medaljo. Srebro si je priboril Kitajec Xu Jiayu, bron pa je v napetem finišu osvojil Američan Ryan Murphy.

Devetnajstletni romunski plavalec David Popovici pa je osvojil prvo zlato osvojil na 200 metrov prosto. Bil je zgolj dve stotinki sekunde hitrejši od Britanca Matthewa Richardsa, tretje mesto pa je zasedel Američan Luke Hobson, ki je za zmagovalcem zaostal sedem stotink sekunde.