Veliko veselje za maroške nogometaše

Nogomet 8. Avg 202419:37 0 komentarjev

Maroška moška nogometna reprezentanca je na olimpijskih igrah v Parizu osvojila bronasto odličje, potem ko je v malem finalu v Nantesu premagala Egipt s 6:0 (2:0). V petkovem finalu bosta igrali Španija in Francija.

Maročani, ki so dosegli svoj največji uspeh na olimpijskih igrah doslej, so v boju za tretje mesto že v prvem polčasu postavili trdne temelje za želeno zmago.

Abdessamad Ezzalzouli je Maročanom priigral vodstvo v 23. minuti, tri minute pozneje pa je podal za podvojitev prednosti, zadel je Soufiane Rahimi.

V drugem polčasu so Maročani dodobra napolnili mrežo tekmecev s severa Afrike, Bilal El Khannous je za 3:0 zadel v 51. minuti, Rahimi je s svojim drugim golom na tekmi povišal na 4:0 v 64. minuti, devet minut pozneje pa je podal za zadetek Akrama Nakacha. Končni izid je v 87. minuti postavil Achraf Hakimi.

V finalu bodo igrali Španci, olimpijski prvaki leta 1992, trikrat pa so bili srebrni, in sicer 1920 v Antwerpnu, 2000 v Sydneyju in pred tremi leti v Tokiu, in Francozi, olimpijski prvaki 1984.

Španci so v polfinalu v Marseillu premagali Maroko z 2:1, Francozi pa v Nantesu po podaljšku Egipt s 3:1.