Vodišek: Ne bom rekel, da se ni izplačalo

Pariz 2024 9. Avg 202416:05 0 komentarjev
Toni Vodišek

Slovenija ima novo olimpijsko medaljo. Toni Vodišek je v razredu formula kite v Marseillu osvojil srebrno medaljo. 24-letni Koprčan je priznal, da je bila pot do odličja vse prej kot preprosta.

“Vsega je konec. Trdo sem delal celotno življenje, še posebej v zadnjih štirih letih. Ne bom rekel, da se ni izplačalo in da nismo dobili nič od tega. Še vedno, biti drugi na olimpijskih igrah ni preprosto,” je za Val 202 po osvojeni medalji povedal Vodišek.

Pred finalom je sicer kazalo še bolje, saj je Vodišek potreboval zgolj eno zmago v finalni regati, da bi osvojil zlato olimpijsko medaljo.

24-letnik že včeraj, ko so lahko speljali le en finalni plov, ni izkoristil prve priložnosti za osvojitev olimpijskega naslova, zmagal je namreč Valentin Bontus.

Avstrijec je bil tudi danes najboljši, saj je slavil na obeh petkovih plovih ter tako Avstriji priboril novo zlato medaljo.

“Potrebno je veliko truda, odrekanja. Sedaj veselje, pokazali smo, da se lahko tudi majhna Slovenija bori proti velikim in močnim državam, ki so bile danes tukaj,” je nadaljeval olimpijski podprvak.

“Jadranje na splošno ni enodnevni dogodek, ampak traja ves teden. Vsak dan mi ni uspelo biti najboljši, ampak sem s trdim delom priskrbel to možnost, da tudi po ne najboljšem dnevu stojim na drugi najvišji stopnički,” je sklenil Vodišek.

Dvajset let po tem, ko je Vasilij Žbogar z bronom v Atenah slovenskemu jadranju, tedaj v razredu laser, priboril prvo olimpijsko kolajno (leta 2008 je bil v Pekingu še srebrn, uspeh pa je v razredu finn ponovil še v Riu de Janeiru), je svoj veliki olimpijski trenutek na morju dočakal tudi Toni Vodišek. V izjemno atraktivnem razredu formula kite si je priboril srebrno olimpijsko kolajno, čeprav se je spogledoval tudi z zlatom.