Zgodovinski uspeh za Gvatemalo

Pariz 2024 31. Jul 202416:49 0 komentarjev
Adriana Ruano Oliva

Strelka iz Gvatemale Adriana Ruano Oliva je osvojila zlato kolajno na poletnih olimpijskih igrah v Parizu. Devetindvajsetletna tekmovalka iz Srednje Amerike je svoji državi pristreljala drugo odličje na letošnjih igrah, njen rojak Jean Pierre Brol Cardenas je bil bronast na torkovi finalni tekmi v trapu.

Za Ruano Oliva, ki je v današnjem finalu najboljših šestih strelk iz kvalifikacijskega dela zadela 45 letečih tarč, sta se uvrstili Italijanka Silvana Stanco (40) in Avstralka Penny Smith (32).

Strelka iz Gvatemale je na današnji tekmi izboljšala olimpijski rekord Slovakinje Zuzane Rehak-Štefečekove, ki je pred tremi leti na igrah v Tokiu v finalu zadela 43 glinastih golobov.

Na torkovi moški finalni tekmi v trapu je bil najboljši Britanec Nathan Hales, za njim sta se uvrstila Kitajec Ying Qi in Cardenas.