Danke bronaste, neodgovorjeno le še najpomembnejše vprašanje

Reprezentance 19. Dec 202116:23 0 komentarjev

Danska rokometna reprezentanca je po zmagi nad Španijo s 35:28 (16:13) osvojila bronasto kolajno na ženskem svetovnem prvenstvu v Granollersu. Finalna tekma med Francijo in Norveško se bo pričela ob 17.30.

Mali finale v Španiji se je končal z zmagoslavjem Danske, ki je bila za razred boljša od domače reprezentance. Igralke iz Hamletove dežele so osvojile svojo šesto kolajno na svetovnih prvenstvih in tretjo bronastega leska.

#related-news_0

Danke so si temelje za zmago postavile v drugi polovici prvega polčasa, ko so pri izidu 10:10 naredile delni izid 4:0 in povedle s 14:10. V začetku drugega polčasa so zaigrale še bolj udarno. V 45. minuti je njihova prednost znašala že sedem golov (25:18), tega velikega kapitala pa v zadnjih petnajstih minutah niso zapravile.

V danski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Louise Burgaard s sedmimi, v španski pa Carmen Martin s šestimi goli.